Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen állatot...

Szerintetek milyen állatot tartsak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kisállatot a szobámba, viszonylag mindent meg tudnék neki adni, csak az lenne a kérdésem hozzátok, hogy melyiket ajánlanálok jobban?

Az állatok amik között nagyon gondolkozom: tengerimalac, hörcsög, törpenyuszi, degu, mongol futóegér, teknős.


2018. jan. 19. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Szia. Ha gondolod irj.

Nekem ezek közül mind van ☺☺☺☺☺

2018. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 4 éve tartok törpenyuszik. Ha szeretnél valamit megtudni róluk írj..
2018. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekünk egerünk van és írtó aranyos. Túl sok igényt sem érdemel. De arra oda kell figyelni, hogy két nőstény legyen, mert gyorsan szaporodnak. Két fiú pedig megőrül és verekednek egymással. Egyet pedig (hogy is mondjam) nem jó tartani, mert unatkozik. :)
2018. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Hát mivel a szobádba... A teknőst javaslom. Amellett talán még aludni is tudsz.

Nekem a nappaliban volt hörcsögöm, de olyan hangosan motoszkált éjjel (mivel ugye éjjeli állat), hogy simán behallatszott. És ha látni akartam éjfél után feküdtem le, 10-11 körül méltóztatott felébredni :)

2018. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat, amelyiknek az igényeit ki tudod elégíteni.

Például: nyuszi és tengerimalac csak minimum párban tartható, társas állatok, nagy helyre van szükségük plusz napi több óra kiengedésre.

Olvass utána minden szóba jöhető állat ideális tartásának, máris könnyebb választani.

2018. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy TEKNŐST NE! A teknős nem egy "kisállat", óriási hely kell neki (fajtól függően több száz literes akvárium), és több százezer forintnyi technikai felszerelés (külső szűrő, UVB fénycső, melegítő lámpa, vízfűtő) kell neki, ha nem akarod kínozni. Emellett elég macerás a karbantartása is, szerintem nem való gyereknek semmiképp. A nyúl sem olyan egyszerű történet, ha boldog nyulat akarsz akkor sokszor ki kell engedned a ketrecből - viszont nagyon nagy figyelmet igényel, mindent megrág, nem szobatiszta. A tengerimalac és a degu társas állatok, nekik is hatalmas ketrec kell hogy tényleg jól érezzék magukat, ezt érdemes figyelembe venni, te tudod mekkora a szobád, és hogy elfér-e benne rendesen egy óriási ketrec. Én ezek közül a hörcsögöt vagy a mongol futóegeret ajánlom, de mindkettő szeret éjszaka molyolni - a höri magányos, a futóegér társas állat, de talán nekik kell a legkisebb hely.
2018. jan. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó van egy pár hibád...nekem ezek közül mind van...és a nyúl is szobatiszta ...stb
2018. jan. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy vannak szobatiszta nyulak, csak nem akartam már akkora litániát írni. Viszont nem minden nyúl az, simán van olyan amelyik szanaszét bogyózik a lakásban - szóval előfordulhat, hogy nem lesz szobatiszta.
2018. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De rengeteg türelemmel az lehetnek....

2 tengeri malalnak nem kell óriás hely( ugyan annyi a baj velük mintha 1 lenne, de egyet tilos tartani!!) A minimum nekik 100×50 és 1 torpe hörinék (magányos allatok) 60×40 de egy szibériai horineklegyern egy 100x50!

2018. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!