Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kerti medencékben furcsa kis...

Kerti medencékben furcsa kis állatok tanyáznak. Mik lehetnek?

Figyelt kérdés

A nagy esőzéseknek köszönhetően kb. félig megtelt a medencénk. A szél telehordta levelekkel, mostanra egész kis ökoszisztéma alakult ki benne. Minden évben így van, még békáink is vannak átmenetileg, amíg nem jön a strandidő. Akkor kiköltöztetjük őket, ha van még ebihal, azokat is áttesszük egy nagyobb (kb.40 literes, már évek óta békaovinak használjuk) virágtartóba és ott növekednek tovább, a medencét pedig leengedjük, fertőtlenítjük és feltöltjük magunknak tiszta vízzel.

Idén viszont nincs békánk, "helyette" valami rusnya, rákszerű, de mégis puha testű állat telepedett be a vízbe. Kb.4-5 cm hosszúak, föld színűek (barnás-szürkés), elnyújtott csepp formájú, látszólag tagolatlan testük első felén ha jól láttam 3 pár lábuk van. A víz alatt úszkálnak és időnként feljönnek a felszínre (levegőért?). Néhányat kihalásztam és kiraktam a kőre, de ahelyett, hogy elpuszult volna, meglepő ügyességgel mászott.

Mi a fene lehet ez? Bánt? Hogyan lehetne eltüntetni a medencéből? Lehet, hogy miattuk nem jöttek idén a brekuszok?


2010. jún. 6. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
megtaláltátok a HIÁNYZÓ LÁNCSZEMET :D xD
2010. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Jééézzusom....ez félelmetes, nem?

Én félnék ilyen ismeretlen izéktől...xD

2010. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
képet nem tudsz róluk készíteni?
2010. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kerítek valahonnan feltöltött elemeket és megpróbálom lefotózni őket. Nagyon rusnyák! Én is félek tőlük, amióta rájöttem, hogy nem halnak meg a szárazon :=). Hova a fenébe (no és hogyan?) vigyem őket, hogy ne jöjjenek vissza?
2010. jún. 6. 11:10
 5/18 anonim ***** válasza:
Én szitakötőlárvára gondolok, az vhogy így néz ki: [link]
2010. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
sztem hívj vm sintért xD (az 1. válaszadó vok)
2010. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
És még annyit fűznék hozzá az előző válaszomhoz, hogy mivel a szitakötőlárva ragadozó életmódot él, ezért meglehet, hogy megette a kicsi ebihalakat.
2010. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
első 11:13, köszönöm, kicsit hasonlít, de emlékeim szerint a mieink nem csíkosak és nem ennyire tagolt a testük. De lehet, hogy csak ijedtemben nem jól figyeltem meg őket :=). Megyek, kivadászok egyet és megnézem. Közben keresem az elemeket és teszek fel képet.
2010. jún. 6. 11:19
 9/18 anonim ***** válasza:
azt megköszönnénk :D
2010. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Milyen nyelven beszélnek?Az is sokat elárulhat.
2010. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!