Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kullancs tényleg eltávolítha...

Igabcsy kérdése:

A kullancs tényleg eltávolítható egy gyufa segítségével?

Figyelt kérdés

Az interneten már több helyen is fellelhető a következő írás:

[link]


Ez egy újabb baromság, aminek nem szabad bedőlni vagy tényleg működik? Van valakinek saját tapasztalata?


2010. jún. 6. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
kullancsszedőt használj csak és kizárólag!
2010. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

" A kullancs pár másodperc múlva átmászik a gyufára mert nagyon szereti a foszforos illatot"


Az nagyon hülye kullancs amelyik a gyufafejen foszforos illatot érez mert a gyufafejben nincs foszfor mostanában. A doboz dörzsfelülete tartalmaz vörös foszfort.

2010. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
írjátok meg, ha valaki volt olyan ***** (buta) hogy kipróbálja! :)
2010. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam volna a múltkor,ha lett volna gyufám:)De mivel gyufa soha nincs itthon,és lehet hogy ez másnál is így van,ezért lehet hogy ez egy gyufagyártó cég rejtett kampányfogása,hogy minden házban legyen gyufa:D
2010. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
ilyesmivel ne próbálkozzatok, mert ha benn marad a kullancs feje, nem lesz kellemes következménye.
2010. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

" " A kullancs pár másodperc múlva átmászik a gyufára mert nagyon szereti a foszforos illatot"


Az nagyon hülye kullancs amelyik a gyufafejen foszforos illatot érez mert a gyufafejben nincs foszfor mostanában. A doboz dörzsfelülete tartalmaz vörös foszfort."


Ez igaz. Viszont az is igaz, hogy általánosan elterjedt az a (téves) nézet, hogy a gyufa fejében foszfor van. Mivel a módszert tudtommal nem egy kémikus írta le, valószínűsítem, hogy ennek a közismert tévedésnek az áldozata a leírás. Viszont attól még működhet, ugyanis a kullancs sem tudja, hogy ő a foszfor szagát szereti, miközben nincs is foszfor a gyufafejben. :) Valószínűleg más anyag illatát szereti, olyanét, amit tartalmaz a gyufafej. Konklúzió: ki kell próbálni. Ártani nem árt, mert ha nem jön ki a kullancs mondjuk negyed órán belül, még mindig kiszedheted másképp is. (Nem kell kapkodni, nem szalad el, és nem is nő a fertőződés kockázata + negyed órától.)

Egyébként itt egy jó cikk róluk, és a kiszedésükről:

[link]

2010. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Valahol már fenn van a neten, hogy ez csak egy újabb baromság. Nem azért, de ha ez valóban így lenne, már száz éve így szednénk ki a kullancsokat. Ne dőlj be neki.
2010. jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

hülyeség.

Már ezen az oldalon is többen kérdezték.

Ott kezdődik, hogy a kullancsnak nem fejlett a szaglása, a hőt érzékeli úgy megy az emberre.

Ha egy kullancsot megfigyelünk, láthatjuk, hogy a nyolc lába közül az első kettőt gyakorta felemeli, széttárja és mozgatja. Mintha radarernyő volna. A lábak belső felszínén hőt érzékelő szervecske van, amelyekkel be tudja mérni, milyen irányból érkeznek a hősugarak.

Nincs szaglószerve, illatot nem képes érzékelni!


amúgy kipróbáltam a kutyán, úgyis hogy benne volt a kullancs, majd kivettem.

De egyik helyzetben se reagált rá, amin nem lepődtem meg :/

2010. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
57%
amúgy meg a foszfor mérgező nem? furcsa lenne ha az evolúció során pont mérgező dolgokat kedvelte volna meg a kullancs:D
2010. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 rekadr válasza:
57%

Itt egy cikk, mely arról szól, hogy ez baromság:

[link]

2012. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!