Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kinek melyik jott be jobban...

Kinek melyik jott be jobban mint hazi allat a kutya vagy a macska? Olyan velemenyek erdekelnek akinek volt mar mind ketto vagy van.

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 13:14
 1/3 Metionin ***** válasza:
Én egyik nélkül sem tudok hosszútávon élni. Kiskoromban mindkettő volt, egyformán szeretem őket. Személyiségben talán a macska közelebb áll hozzám mert jobban hasonlítunk :D de a kutyák közül is a kicsit makacsabb, "macskásabb", öntörvényűbb fajtákat szeretem. Eddig két mentett keverékünk volt otthon, az első ilyen parancsra lélegzik és egész nap fekszik típus volt, a második viszont ravaszabb és kiskapukat kereső, örökmozgó. Valahogy az utóbbi nőtt jobban a szívemhez, talán a kihívás miatt mert nehezebb volt nevelni. De ha rágondolok, mindig a hosszú séták, futások jelennek meg a szemeim előtt, nem a nehézségek. Macskák közül is volt egy akit nem kedveltem a személyisége miatt, ki fogsz röhögni de kényes és árulkodós volt. Szóval nálam nem a faj, hanem a természetük az ami alapján eldöntöm, hogy melyiket szeretem épp jobban. Most sajnos csak a szüleimnél van kutya és macska is, rendesen elvonási tüneteim vannak. Ők mindketten az okos de öntörvényű kis köcsög típusúak, nem tudok köztül különbséget tenni. Amint lehet, befogadok egy cicát és amint lesz egy kertes házam (jézus mikorleszazmég) akkor veszek kutyát is. Addig csak vegetálok. :/
2018. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő volt és van most is, mindkettőt szeretem. Nem nagyon tudnék választani.
2018. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem van mind2, sőt volt már pintyem, van nyulam és ideiglenes tengerimalac befogadó is voltam.

az összes állat közül a kutya a favorit. nagyon szeretem a macskámat is, de nekem ő az a "létezik" kategória. Már 3 éves lesz és ő kinti-benti cica, de utálom, hogy nem tudom korlátozni, hogy hova menjen. (tanuló vagyok, szüleimnél élek és nem megoldható, hogy benti legyen vagy macskabiztossá legyen téve a kerités, de végülis ez egy működő rendszer, ezért nem is igazán akarok rajta változtatni)

A kutyákba azt szeretem, hogy lehet nekik trükköket tanitani, lehet velük sétálni, futni, biciklizni, nem kell a szeretetükért teperned, mint pl egy nyúlnál, mert az jön magától, hogy szeret hozzádbújni és szereti ha simized. Lehet velük versenyszerűen sportolni, én pl agilityzem és iszonyú sok hasonló érdeklődésű embert ismertem meg ezáltal.

amikor csak lehet jönnek velem, ha találkozom a barátaimmal és ők is nagyon szeretik őket. Az egyik kutyám egy gyönyörű show tipusu border collie, szép hosszú, puha szőre van, kedves tekintete és ezért az emberek mindig jönnek, hogy nem simogathatják-e meg. ilyenkor ugye mindig szóba is elegyedünk egy kicsit, szóval szociálisabbá is tesz a kutya.

A macskával szemben tényleg csak az az előnye ami valakinek épp a hátránya, hogy naponta aktivan foglalkozni lehet és kell is vele.

ha 10-15 év múlva elmegy a macskám szerintem nem is lesz helyette több, hacsak nem sodor elém a sors egyet.

kutyám viszont mindig is lesz.

2018. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!