Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van jogom beleírni az oltási...

Van jogom beleírni az oltási könyvbe?

Figyelt kérdés

A minap adtam féreghajtót a macskámnak. Eddig mindig dokitól vettem, most azonban neten rendeltem meg. Kaptam hozzá matricát, és már csak magamnak is beragasztottam, dátumoztam.

Aztán átnéztem a többiek oltási könyvét is, kutyáé rendben van, nyuszkóknál az egyiknek hiányzik az ivartalanítás dátumozása, a másiknál pedig még nem én vagyok a tulaj, hanem a nyúlmentés, illetve a neve is más. Gondoltam ha már van örökbefogadási szerződésem is, csak nem lenne gáz, ha a második tulajnak beírom az adataimat és a nyuszi nevét, meg a másiknak az ivartalanítását.


Tudom, nem hivatalos, de ilyet szabad egyáltalán? Szabályszerűen szeretek játszani, de ezek átírásához nem mennék be állatorvoshoz. :)



2018. febr. 16. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem írhatsz bele az oltási könyvbe. Nem értem egyáltalán hova ragasztottad a féregtelenítő matricáját? Az oltások alá, és dátumoztad? Én 3 havonta féregtelenítek, de külön vezetem egy sima lapon. Az ivartalanítást sem írhatod be, mert nem vagy rá jogosult, ráadásul az orvos aláírása és a pecsétje nélkül nem is érvényes, ugyanígy a doki írhatja át a tulajdonost is a szerződés alapján. Ne csinálj ilyeneket mert a végén egyik oltási könyv se lesz érvényes...
2018. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem neked pontosan ez olvasható a könyv első oldalán:

"Az oltási könyvbe kizárólag magán-állatorvos és/ vagy az állategészségügyi hatóság vezethet be adatokat/változásokat. A szabálytalanul kitöltött oltási könyvet a szabálytalanságot észlelő állatorvos köteles bevonni."

2018. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Akkor majd legközelebbi orvoshoz látogatásnál megkérem, hogy írja be.
2018. febr. 16. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

A kötelező dolgoknál ez igaz is, mint veszettség oltás, vagy műtéteknél, mint ivartalanítás.

De arra senki nem kötelez, hogy féregirtózd a cicát.

Amit állatorvos csinál, azt természetes hogy ő írja be,de amit én külön adok állatnak, azt én be szoktam írni, ragasztani. Már 20 éve így csinálom, ez idő alatt már jártam több állatommal kb.4-5 állatkórházban, senki nem kötött bele, senkit nem érdekelt ki írta azt be, mit kapott az állat és kitől.Gyakorlatilag csak féregirtót tudsz beírni, adatváltozást.

2018. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy voltam vele én is, hogy csak nem baj, ha odakerül egy plusz bejegyzés a parazitairtáshoz.

A többiben nem voltam biztos, inkább megkérdeztem. Remélem utólag beírja az ivartalanítást. :/

2018. febr. 17. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!