Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha állatorvos szeretnék lenni...

Ha állatorvos szeretnék lenni mondhatnám azt hogy én műtést nem vállalok?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert szeretnék állatorvos lenni csak a műtést szeretném elkerülni, mert nyilván szeretem az állatokat és segíteni szeretnék nekik csak mivel viszonylag érzékeny vagyok nem biztos hogy jól viselném a műtés részét lelkileg.

2018. márc. 2. 17:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%
Természetesen. Legfeljebb nagyon nehéz lesz elhelyezkedned vagy magánpraxist indítani. Mert létezik ugyan állatpszichológia/állatpszichiátria, de még nagyon gyerekcipőben jár. Dolgozhatsz állatorvosi laboratóriumban, elemezhetsz szövettani metszeteket, vizsgálhatsz vért, vizeletet, mikrobiológiai tenyészetet, de annak a mindennapi állatgyógyászatban másodlagos szerepe van. Dolgozhatsz állatkórházban kizárólag belgyógyászati tevékenység keretében, olyan helyen, ahol másra szakosodott szakorvosok is vannak.
2018. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Csak az iskolát nem lesz képes letenni hozzá.
2018. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Asszisztensnek se menj hiszen ők asszisztálnak a műtéteknél.
2018. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet valami más ág felé fogod nézelődni

Egyébként ha arra kerülne a sor megtudnám csinálni szerintem csak ha lehet akkor ezt elkerülném nem 100%-osan elkerulni

De mindenesetre van időm eldonteni :D

2018. márc. 2. 22:25
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj meg egy állatorvost, hogy hadd mejess be egy műtétre, mert nem tudod, hogy bírod e. Aztán vagy jófej lesz vagy elküld és keresel másikat.
2018. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Elárulod hány éves vagy?
2018. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok
2018. márc. 4. 22:31
 18/20 anonim ***** válasza:

Akkor akár még kevésbé érzékeny is lehetsz mire igazi döntéshelyzetbe jutsz. Ha nem bírod a vért, akkor nem sok esély van rá. Ha a műtétet, injekciót, ilyesmit úgy éled meg hogy bántod azt a jószágot, még beláthatod hogy azok az ő érdekeit szolgálják.


Hidd el, nem a műtét a legnehezebb lelkileg, mert azzal életet mentesz- hanem az ha el kell altatni egy jószágot hogy megkíméld a szenvedéstől.

2018. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

elolvastam ujra a kérdésem és picit félreérthatő, sőt nagyon.

a vért bírom és az ehhez kapcsolódó dolgokat de azt hogy pl.: ott fekszik egy félig halott kutya és nem tudom megmenteni akkor bűntudatom lenne szerintem hogy nem tudtam megmenteni

2018. márc. 6. 11:41
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha 14 éves vagy, akkor szerencsére még van időd eldönteni.


Egyébként én általános orvosira járok, és imádom az állatokat, de pont emiatt nem gondolkodtam sosem komolyabban azon, hogy állatorvosira járjak sima orvosi helyett, mert tudom, hogy érzelmileg nagyon megviselne már valószínűleg maga az egyetem is, nemhogy még később a munka.

Ha magánklinikád lesz, akkor gyanítom, hogy kb. azt csinálsz majd, amit akarsz (de ugye még mindig kérdés, hogy alapból hogy végeznéd el így az egyetemet), de szerintem nem lennél túl keresett állatorvos úgy, hogy műtéteket nem vállalsz, miközben a többiek megcsinálják tök ugyanazt, mint te is, ráadásul műtéteket is csinálnak, így kettő helyett elég, ha egy állatorvoshoz járnak a gazdik az állataikkal.

2018. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!