Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha nem akar hozzám szokni a...

Bogikácska kérdése:

Ha nem akar hozzám szokni a tengerimalacom akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már meg van kb. 1 hete mindennap adok neki ételt, játszok vele meg minden. De akkor is még érzem a félelmét. Ha megakarom fogni akkor a ketrecében elkezd futkározni, pedig mindennap van egy picit az ölembe. Sőt egyszer kétszer bele is rakom a kezembe és megyünk az utcán 1-2 kört.

#tengerimalac #hozzámszokik
2018. ápr. 3. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok alapvetően félénk állatok. Ráadásul egyedül sokkal elveszettebbnek érzik magukat, mint társsal.

Vegyél neki egy társat, aki ugyanolyan nemű, mint ő.


Másrészt a tengerimalacnál (és más állatnál is) egy hét semmi! Minimum egy hónap amíg hozzádszokik, míg beáll a napi rutin.

2018. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg vegyél neki egy társat. Biztos azt hiszed, hogy akkor nem téged fog a legjobban szeretni, nem fog veled foglalkozni, de ez nem így van!:)

Tudod, ha van egy társa, akkor nem unatkozik amíg te nem vagy otthon, így nyugodtabb és kezesebb lesz, hamarabb megbarátkozik, mert nincs egyedül.

Te is könnyebben mész új helyekre barátnőddel, nem?

A lényeg, hogy egynemű társat vegyél, nem jó ha szaporítod őket. Egyszer én is elkövettem ezt a hibát, és az anya belehalt a szülésbe, a kicsik is.:(

Az 1 hét az meg nem sok, kicsit sem.

Sok sikert a megszelídítéshez!:)

2018. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel alapvetően félénk állat 1 hét után ne várd,hogy megbízzon benned ,légy tűrelmes, valakinél 1 evbe is beletelt míg megszelidűltek, függ a malacka személyiségétől is.

A társ az mindenképl ajánlott,egyedül magába fordul sokkal vadabb lesz.

Ne vidd a kezdben főleg ne az utcán, tenferimalacok nem a magas hekyeket, ha felemeled, az utcai zajtól megijed

Olvasd el a Tengerimalac mentés honlapját ott sokat tanulhatsz a tengerimalacokról

2018. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom nem most kéne írnom, de már rég láttam a válaszokat! Azóta már hozzám szokott, csak még kell neki 1-2 hét,de az már nem sok!
2018. máj. 3. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!