Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Menhelyen a legidősebb kutyát/...

Menhelyen a legidősebb kutyát/macskát örökbe fogadni utolsó gazdiként? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam rajta hogy ha lehet, állatokat fogadok majd örökbe. Az idősebb(legyen most) kutyákat nem nagyon viszik már, és elmélkedtem hogy milyen lenne, ha egy pl. 15 éves kutyát hazavinnék, akinek már csak pár hónapja van hátra. Az utolsó időkre gazdijuk lenne, és nem a menhelyen altatnák el. És ha elpusztult, eltemetem, gyászolom, aztán segítek a következőnek.

Szerintetek rossz ötlet? Mennyire viselheti meg az embert lelkileg?



2018. ápr. 3. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyfajta állat hospice? Minden tiszteletem a tiéd ha belevágsz!
2018. ápr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép dolog lenne, megérdemlik a törődést, ha csak kis időre is.
2018. ápr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép dolog lenne részedről.
2018. ápr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyám nemrég távozott, eléggé megviselt. Ha hazaviszel egy "öreg" kutyát, nem biztos, hogy 1-2 hónap alatt nem szereted meg annyira, hogy ne fájjon az elvesztése. 1-2 alkalom után vagy kiégsz, és azért nem fog izgatni a dolog, vagy megcsömörlesz a sok gyásztól és soha többet nem lesz állatod. Neked kell tudnod, hogy hogyan viszonyulsz a halálhoz. Arról nem is beszélve, hogy ki tudja milyen állapotban lesznek a haldoklóid. Nem mindegyik alszik el simán egy szép élet végén, sokak az életük végén hirtelen nagy változáson, leépülésen mennek keresztül. Ha pedig sorra viszed a dokihoz a haldokló, szenvedő kutyákat altatni, mert "úgy lesz jó neki" az egy idő után feltűnő lesz, és nem biztos, hogy szívjóságodnak fogják hinni!
2018. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép gondolat tőled, viszont mindenképp számolj azzal, hogy anyagilag nagyon megterhelő lehet.

Az egyik barátnőm hasonló ambiciókkal fogadott örökbe egy kutyát pár éve, 1-2 hónap után kiderült, hogy izületes és azóta a fájdalomcsillapitói és az izületvédő egy fix havi 20 000 ft kiadássá vált a családnak. Erre jön még a táp és az orvosi költségek. Szerencsére ők ezt tudják finanszirozni, de egy átlag magyar családot ez nagyon megterhelne.

A gyász pedig minden emberen máshogy jön ki. Én pl ha elvesztek valakit, nem igazán hatódok meg, de még belső kényszert sem érzek rá, amit esetleg elnyomnék, pár hónap elteltével pedig teljesen összezuhanok és napokig zokogok.

2018. ápr. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vinném az öreg kutyákat is biztos lehetsz benne, ha lenne kertes házam! De sajnos csak marad a képek nézegetése. :(

Nem a kora alapján választanám ki a kutyust!

2018. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek a véleményeket! :)
2018. ápr. 6. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó ötlet,ha kaját akarsz belőle csinálni.
2018. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha lelkileg elég erős vagy ehhez, akkor hajrá. Ahogy már említették előttem, anyagilag is fel kell készülni, hogy egy idős kutya esetleg gyógyszereket kell, hogy szedjen, vagy kezelést kell kapnia. Persze ez egy fiatalabb kutyánál is előfordulhat.

Szóval gondold át, de szerintem nagyon szép dolog lenne.

2018. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#8 kaját csinálni belőle?? :/
2018. ápr. 9. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!