Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék állatorvos?

Hogyan lehetnék állatorvos?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.Szeretem az állatokat és akkor jöttem rá,hogy állatorvos szeretnék lenni mikor a macskám meg betegedet.Tudom milyen következményekkel jár. A válaszokat előre is köszönöm :)
2018. ápr. 9. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kijárod az állatorvosi egyetemet.
2018. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj rá a biosz és kémia tanulására, nézd meg, hogy az állatorvosi szakok milyen érettségiket fogadnak el, (biosz matek angol kémia valszeg köztük lesz) ezekből készülj rendesen, csinálj 2 jó emelt érettségit a kiválasztott 2 legszimpatikusabb tárgyból, legyen jó tanulmányi átlagod, végzős évedben jelentkezz állatorvosi szakokra, ha felvettek járd végig, diplomázz le, és miután végeztél az egyetemmel dolgozz állatklikán pár évig, és ha összeszedtél némi tőkét és szereztél gyakorlatot nyithatsz egy saját rendelőt.
2018. ápr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki, hogy a magyar állatorvostudományi egyetemen emelt kémia és biológia a kötelező. Külföldi egyetemre meg amúgy is máshogy kell jelentkezni. Szóval ezekre készülj. :)
2018. ápr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg annyival egészíteném ki, hogy egy rendelő nyitásakor 50 millió forintban kell gondolkodni. Manapság pl egy ultrahang és röntgen is alapnak számít.
2018. ápr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanulás, tanulás, tanulás. Emelt érettségi biológiából, kémiából, egyetemi előkészítőre járás. És megint csak rengeteg tanulás.
2018. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget.tudnátok mondani ilyen iskolákat?
2018. ápr. 10. 21:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon csak egyetlen egyetemen tudsz állatorvosnak tanulni, az Állatorvostudományi Egyetemen, Budapesten. A gimnázium pedig mindegy, csak legyen erős kémia és biológia fakultáció.
2018. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!