Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatkertben miszerint...

Az állatkertben miszerint alakítják ki a helyeket a külömbőző állatoknak? Ezekről honnan kaphatnék több információt?

Figyelt kérdés

Egy projektek kell készítenem holnapra de semmi ötletem mit tehetnék bele .Ez a szövege "Állatkerti sétánk során tapasztalhatjuk, hogy az egyes állatoknak más-más

életkörülményeket igyekeznek kialakítani az állatkerti gondozók, amely során figyelnek a

megfelelő páratartalomra, fényviszonyokra és hőmérsékletre is. Az egyes állatok

hőmérsékleti igénye nemcsak az elterjedési területüktől, hanem rendszertani

kategóriájuktól is függ. Az állatvilágból vett legalább három példa alapján mutasd be, hogy

az evolúció során az állatok milyen vívmányokkal tudtak a napszakonként, évszakonként és

földrajzi régiónként változó hőmérsékleti feltételekhez adaptálódni! Térj ki a fiziológiai,

anatómiai és biokémiai változásokra is!"



Esetleg valami linkekkel vagy bármivel tudnátok segíteni ?



2018. máj. 13. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kicsit belegondolsz, simán rájössz a megoldásra. Pl a lajhároknak sok pára, meleg időjárás kell, ezért ők a pálmaházban vannak, párásítók és brutál fűtés melllett. A nagymacskák szeretik lehűtrni magukat, ezért van medencéjük. Kicsit dzsungeles pl a tigrisek helye, sok a zöld, mászhatnak fára, stb. Én az etetést is belevenném, pl a majmoknak sosem csak leszórják a kaját, hanem beleteszik tárgyakba, fel a magasba, stb., hogy ne butuljanak el és ne legyen túlságosan elkényelmesedve.
2018. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán azeredeti élőhelyeik szerint ?

Például a tevét betennéd a jegesmedve élőhelyére?

Ne nevettesd ki magad !

2018. jún. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyire foglalkoztat engem a téma ? :)) Tőlem aztán oda teszik az állatkertben ahová csak szeretnék :)) Nekem az volt a lényeg ,hogy a feladatom meglegyen. Azóta sikerült szóval a kérdés értelmét vesztette de azért köszönöm!
2018. jún. 27. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!