Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek eddig mi volt a leg...

Nektek eddig mi volt a leg lenyűgözőbb dolog amit az állatotok csinált? Akár ami intelligenciára, vagy érzelmekre utal.

Figyelt kérdés

Patkányokat tartok ,egyikük egy öreg ivartalanított hím, egy másik öreg nőstény társával különválasztottam a többiektől így csak ketten annak. Anno mikor még élt a csapat előző "alfája" de már nem ő volt a főnök, ez a patkány mindenhova elkísérte a társát, ha mentek vissza a ketrecbe mindig megvárta hogy az idősebb bemenjen és csak utána követte, mindig vele aludt és mikor átkelt a szivárványhídon elkezdte rágni a rácsot hogy odahívjon. Másért is rágta de egy ideje leszokott róla, azonban ma egyszercsak elkezdte úgy rángatni a ketrecet mint az őrült, odamentem és azonnal abbahagyta, ekkor vettem észre hogy a társa nagyon levert és bágyadt (szegényke már 3 és fél éves lesz szóval bármikor meghalhat sajnos) és lehet hogy túlgondolom de azt hiszem segítséget akart kérni tőlem.

Veletek történt hasonló? Mikor olyan szintű intelligenciát vagy empátiát mutatott a kutyátok/macskátok/nyuszitok/akármitek ami meglepett?


2018. máj. 13. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 mentett nyulam van. Egy nőstény, akit én hoztam el vágás elől, és egy bak, akit a nyúlmentéstől fogadtam örökbe.

Gyorsan összeszoktak pár nap alatt, szerelem volt első látásra. A nőstény még nem volt ivartalanítva, mikor érkezett a bak, mert elvileg meg kellett várni, hogy betöltse az egy évet. 10 hónaposan azonban méhgyulladása lett, így a frissen összeszokott párt el kellett választani egymástól a műtét utáni lábadozásig. A bak elég rosszul viselte a magányt, de mikor visszakapta a nőstényt, örömében ugrándozott és nyalogatta, azóta még erősebb a kapcsolatuk. Pedig azt hittük a szagok változása miatt újra kell kezdeni a szoktatást.

Azóta is sülve főve együtt vannak, egy percre sem lehet elválasztani őket. A nőstény sajnos beteges, többször volt már bélleállása azóta, a bak pedig olyankor is ott van mellette nem tágít, bújik hozzá, nyalogatja, és a tápból a nőstény adagját sem eszi meg, meghagyja neki, pedig az az egy dolog, amin össze tudnak morogni, ha az egyiknek hamarabb elfogy.

Egyszer a nőstény ki is hűlt, így infralámpa alá kellett rakni egy ketrecben. Tudniillik a bak előtte még soha nem volt ketrecben, mégis beraktuk a nőstény mellé és nem zavarta, hogy be volt zárva, kitartóan feküdt a nőstény mellett.

2018. máj. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve, miután a nagymamám meghalt, a macskája, ami egy kint tartott rendkívül független cica volt, teljesen kifordult önmagából. Sokszor volt, hogy a mamám elment néhány napra látogatóba vagy a gyerekeihez, vagy az unokáihoz, szóval a macska megszokta, hogy néha elmegy a gazdája, de így még sosem viselkedett azelőtt. Két lábra állt, és úgy feltámaszkodott hol az én, hol anyukám lábára, mint ahogy a kutyák szoktak, amikor elmentünk, kikísért minket az autóhoz és nyávogott, nem ment el otthonról sehova, pedig általában a nap nagy részét házon kívül töltötte stb...

Macskától még ilyen viselkedést nem láttam. Szerintem látta rajtunk, hogy valami nagy baj van, és szomorúak vagyunk, és átragadt rá is a lelkiállapotunk.

2018. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg a macska rég nem látta a gazdit és attól tartott nem kap többet enni.
2018. máj. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Direkt megpróbáltam kiemelni, hogy máskor is vigyázunk a macskára, de akkor volt először ilyen. Pont ugyanolyan körülmények voltak, nem is telt el sok idő, és mégis... ¯\_(ツ)_/¯
2018. máj. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Okos,husky kutyám elkapta a pulcsim és húzott az udvarra és megmutatta hogy megölt egy macskát :D
2018. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!