Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem beszélnek emberi...

Miért nem beszélnek emberi nyelven az állatok?

Figyelt kérdés
2018. máj. 24. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Te miért nem ugatsz, vagy nyávogsz?
2018. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Mivel biológiailag képtelenek rá. A hangképző szerveik nem egyformák a miénkkel, az elvont gondolkodás és egy jelölő nyelv használata is túlmutat a gondolkodásmódjukon (néhány kivételtől eltekintve, mint pl Koko, ő a jelnyelvvel elég zseniális eredményeket ért el).
2018. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az is jó lenn3 ha az ember értené őket. Kár h nem jutottunk még odáig a technologiakkal.
2018. máj. 24. 09:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése. Az állatok nagyon is igyekeznek kommunikálni velünk, de sok ember félreérti a jelzéseiket, pedig sokszor elég egyértelműek. Ráadásul nem is tudom néha ki a primitívebb, mert az állatok igyekeznek nekünk jelezni a hangulatukat, vagy hogy mit szeretnének, de az emberek sokszor nem is hajlandóak megérteni. Az emberi nyelv az emberi nyelv, a kutyáknak is van nyelvük, és kis odafigyeléssel, értelemmel át lehetne lépni ezeket a korlátokat. A kutyák zömében a testbeszédünkből értenek, kisebb a jelentősége a szavaknak. Ugyanígy fordítva, náluk is a veselkedésükből, mozgásukból érthető a szándékuk.

Nemrég fogadtam be egy öreg, süket kutyát. Nagyon izgalmas tapasztalat rájönnöm, hogy mennyire gyorsan és egyszerűen megy jelekkel, testbeszéddel kommunikálni vele. Ő folyton néz engem, figyeli a mozdulataim, és figyeli a jeleim.

2018. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

"Az is jó lenn3 ha az ember értené őket. Kár h nem jutottunk még odáig a technologiakkal."

Kapaszkodj meg, értjük! Már aki. De ennek semmi köze a technológiához, odafigyelés és tapasztalat kérdése.

Én is megtanultam az évek alatt, hányféle jelzése van a kutyáimnak. Teljesen más ugatás, vakkantás, nyüszítés, stb jelenti hogy éhesek, izgatottak, játszani szeretnének, megijedtek, hogy szívesen vagy épp nem szívesen látott vendég jön, stb.

2018. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel nincs emberi gondolkodásuk.


Van egy - főleg testbeszédből álló - saját nyelvük, amit megértünk, ha egy kicsit tanulmányozzuk az adott fajt.

(például ha a kutya csóválja a farkát, akkor tudjuk, hogy örül, vagy ha fúj a macska akkor ideges, stb.)


Az állatok nagyon okosak, megvan a magukhoz való eszük, de sokkal fejletlenebb a gondolkodásuk és a kommunikációjuk az emberéhez képest.


Például egy csomó dolog azért vesz körül minket - számítógépek, telefonok, az orvostudomány, vagy egyszerű berendezési tárgyak - mert ezt anno valaki kitalálta, majd az ő ötletét később tökéletesítették, átgondolták, újraformálták. Az információt a szülők átadták a gyermekeiknek, vagy könyveket írtak róla.

Most Te is itt ülsz az internet előtt, amin az emberiség összes eddig szerzett tapasztalata, kutatási eredménye megtalálható.


Így tudom például azt is, hogy a Jupiter a Naprendszer 5. bolygója, pedig soha életemben nem jártam az űrben hogy ezt megtudjam, és ha felnézek az égre csak kis pontokat látok. Azt sem tudnám, hogy maga a Nap is egy olyan kis pont.


A kutyáknál az ilyen információ-átadás alig-alig lehetséges, szinte nem is létezik.

De ők nem is akarnak olyan szinten tudni dolgokat, mint mi.

Nem filóznak, mint mi.

2018. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Anonime AJ ***** válasza:

A legtöbb csak fizikailag nem képes rá. Például a kutyáknak nincsenek olyan fejlett hangképzőszervei mint az embereknek.

De az olyan állatok amiknek vannak hasonlóan fejlett hangképző szerveik (például az ara papagáj, kakadú vagy a holló) sem tudják felfogni a szavak jelentését vagy az azok közötti kapcsolatokat.

2018. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 eratin válasza:
Hát egyszerű.Egyenjogúság van. Ha mi nem beszéljük az ő nyelvüket, akkor nekik sem kell az emberit.
2018. máj. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én cicáim értenek nagyon sok mindent,egy pár éves gyerek szintjén vannak.Hallgatnak a nevükre-ha máshogy szólítom őket oda se bagóznak,ellenben,ha az igazi nevükön,boldogan szaladnak ki hozzám:)-,sőt az alig másfél éves cicám,tudja,h addig nem kap enni,amíg nem ül le a tálkája elé!A8éves cicám meg okosabban figyel,mint egy ember,amikor nyávogok neki,és ez nem vicc!!/Vannak azért ember barátaim is,de a cicáimnál jobban senki nem tud megnevettetni,szóval valszeg elég gáz barátokat sikerült összeszednem az évek során!:/
2018. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!