Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha akarattal, szánt szándékkal...

Ha akarattal, szánt szándékkal kioltom egy állat életét, az minek minősül etikailag?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Milyen állatról beszèlünk? A disznóvágás is más téma és egy kutya legyilkolása is.
2018. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Etikailag? Nem lehet megválaszolni. Mindenkinek mást jelent ez a fogalom.

Jogilag állatkínzás, ha az állat szenvedése megvalósul, egyéb esetben rongálásról vagy tulajdon elleni szabálysértésről lehet szó, feltéve, ha más állatát pusztítod el.

2018. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja. Nem mindegy, hogy lecsapsz egy szúnyogot, vagy megölöd a szomszéd néni kedvenc kutyusát.

Ez utóbbi minden szempontból elítélendő!

2018. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy érdekes hogy egy disznó vagy tehén levágása tök természetes, de egy kutyáé vagy macskáé már állatkínzásnak minősül. Se vegán nem vagyok és kutyám is van a félre értések elkerülése végett, csak érdekes ez a dolog, hogy miért alakult így. Számomra egy kismalac ugyan olyan szeretni való mint egy kutya nem tudnám megölni egyiket sem viszont disznóhúst szoktam enni. Elég paradoxon 😵
2018. júl. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Kinek az etikája szerint? Csejen, hindu, inuit, maszáj?
2018. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Mit, mikor, miért és kiét? Ezeket tudni kell ahhoz, hogy minősíteni lehessen a cselekedetedet.
2018. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Körülményfüggő is, de kultúra, illetve egyén kérdése is...

Nekem ég és föld egy szúnyog és egy pók leölése is, nemhogy egyéb állaté. Az sem mindegy, mi az ok és okoztam-e felesleges szenvedést. Egy szakács ismerősünk nagyon kiakadt azon, hogy egyes állatokat élve dobtak bele a forró vízbe a munkahelyén, pedig, ugye, megszokta, hogy húst főznek nap mint nap. De akkor sem mindegy, hogy hogyan ölik meg az állatot.

2018. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
#4. Nem is malacot vágják, hanem 120 kilós hízót.
2018. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tennék ilyet,a kérdés elméleti.
2018. júl. 3. 21:47
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Elméleti kérdésre sem lehet válaszolni egyértelműen ha általánosítasz.:D Több infó kell és ahogy írták még akkor is megoszló vélemények fognak születni. Tény, hogy a fiatal felnőtt disznókat vágják többnyire de azért bizonyára mindenki hallott az újévi malacpecsenyéről is. Szerintem a haszonállatok humánus tartásra és a kíméletes leölésükre irányuló törvényeket kellene szigorúbban betartatni és ahol rászorul a törvény ott módosítani is kellene. Sajnos van még mit tennünk ezen a téren, de azért utolsók sem vagyunk.
2018. júl. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!