Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem minősül állat kínzásnak...

Nem minősül állat kínzásnak levágni egy pitbull fülét? Mert szerintem beteges dolog akármilyen állatnak levágni a fülét.

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas kutya tartásban, de szerintem ez akkor is kegyetlenség.

#kutya #állatkínzás #fül levágás
2013. márc. 10. 21:27
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
9%
akkor miért akarod levágatni, ha ellenkezik az elveiddel?
2013. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
67%
De igen, annak minősül, már be is van tiltva.
2013. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
78%

Be van tiltva...csak a farok vágás engedélyezett, azt is csak 7napos korig.

Magyarázd meg a környék menő csávójának, hogy nem fog tőle "keményebben" kinézni a kutyája...

A sok agyatlan ember csak azt nézi, hogy "hu de raj" stb.

2013. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
57%
elsőnek. Hol olvastad, hogy le akarja vágatni a kutyája fülét? Lehet, hogy nincs is, vagy nem pit típusú kutyája van. Csak nem érti mások mért teszik. Én szerintem az is annak minősül, ahogyan az is szerintem, hogy más fajtáknál (roti, doberman, stb.) levágják a farkukat. Egyébként szerintem sokkal szebb ha nincs levágva a füle, farka egy kutyának. Ez csak azért van mert a gazdi keménykedni akar, hogy milyen kemény kutyája van.
2013. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
#1-nek üzenem nem én akarom levágatni itt olvastam a főoldalon az állatos kérdések között. És mint, már írtam szerintem beteges és gondolkoztam, hogy ilyet hogy nem tiltanak be.
2013. márc. 10. 21:38
 6/58 A kérdező kommentje:
Utolsónak: tényleg nincs kutyám, de szeretem az állatokat. A Bátyáimnak vannak kutyáik, de nekik se fordult meg ilyen kegyetlenség a fejükben.
2013. márc. 10. 21:41
 7/58 anonim ***** válasza:
85%

A vágás egészségügyi okokból ered. Vannak olyan fajták, akiknek le kell vágni, és nem a kinézet miatt. Csak annyira beépült a köztudatba, hogy sokan azt hiszik, hogy csak divatból, és kinézetből kell csonkítani. Van amelyik eleven, sokat fut, esetleg vadászni viszik, beleakad bármibe a farok, vagy a hosszú fül.

Mielőtt lepontoznátok, én nem akartam állást foglalni se a csonkítás mellett, se ellen. Csak egy kis infót osztottam meg.

2013. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
82%

Sokan a fülgyulladásra hivatkoznak.Nekünk bullterrierek vannak,gyárilag álló füllel.Soha nem volt még kutyám,akinek annyi gond volt a fülgyulladásaival,mint nekik.

Ismerősöm boxereket tenyészt.Régen Ő is csonkíttatta a kutyáit.Ma már nem teszi,pontosabban jópár éve.

Azt mondja,nem tapasztalta,hogy a csonkítás hiánya egészségügyi gondokat okozna.

2013. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
86%
Fura fajta az ember. A kutya őse, a farkas álló fülű. Sőt..a természetben nem igen találni tenyérnyi bőrdarabbal eltakart fület. Hiszen az állat egyik fontos érzékszervét csökkentik a működésében. De az ember az álló fülű ősből kreált sok-sok lógó fülű kutya fajtát is.Aztán némely fajtánál elkezdték vagdosni a leffentyűket. Most pedig tiltják a vagdosást.
2013. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 Valletta ***** válasza:
100%
Tilos minden maradandó esztétikai célú csonkolás, szóval csak orvosilag indokolt esetben szabad fület vágni. Egyébként nem értem, hogy ha mondjuk egy vadászkutya füle lóg, akkor az hogyan akadályozza a munkában, ha egyszer arra a célra tenyésztették ki olyannak, amilyen.
2013. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!