Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért keresnek gazdit a saját...

Miért keresnek gazdit a saját háziszaporulatuknak?

Figyelt kérdés

Azom gondolkodtam, hogy az embereknek miért kell szaporítani. Kutya, macska, szaporítják orrba-szájba, aztàn gazdit keresnek a kicsiknek.

De akkor minek kellett szaporítani? Vagy tartsák meg mindet, felesleges új gazdit keresni, hiszen már eleve van gazdijuk, vagy ivartalaníttassanak!

A gazdikeresést meg meg lehetne hagyni a mentett, gazdátlan állatoknak!



2018. júl. 12. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok benne biztos, hogy szándékosan szaporítják őket azok akik ingyen odaadnák másnak a kicsiket. Az ivartalanítás mindig is megosztó dolog volt etikailag. Ergo az állattartók jó része nem szeretné ivartalanítani a kisállatát mert nem ért egyet a procedúrával. Ebbe most ne is menjünk bele mélyebben, mert az már más kérdés. Viszont mindennek következtében a kisállatok, ha elszöknek, vagy beszökik hozzájuk egy másik máris szaporodhatnak. Nyilván kutyáknál ritkábban fordul elő, mert ők nem másznak át mindenen, de láttam már ilyet is. A gazdi meg csak annyit lát, hogy kerekedik a kedvence. Ha meg már megvan a "baj" akkor annyit tudnak tenni, hogy felajánlják másoknak. Hiszen fenntartani egy kisállatot (tegyük fel, hogy tényleg normálisan) nem annyit tesz, hogy enni adunk neki. Ennek pedig anyagi vonzata van. Például, ha te macskát tartasz, nem értesz együtt az ivartalanítással, nincs pénzed további 4-et oltatni és eltartani akkor nincs más lehetőséged mint felajánlani a kicsiket másoknak.
2018. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Az emberek sajnálják a pénzt az ivartalanításra. Gyilkolni vagy a facebookon hirdetni ingyen van. Ezt csak az állam tudná megoldani egy nagyszabású ivartalanítás támogatással amit egy szigorú törvény követne, most ingyen ivartalanítjuk mindenkiét de ezek után állatot csak ivartalanítva lehetne tartani. Aki megszegi ultramagas, adó módjára behajtandó bírsággal sujtani.
2018. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Múlt héten hoztunk el cicát, aki ilyen "szaporulat".

A néni a falu végén lakik, sok megunt macskát dobnak ki. Mivel nála is van kutya, macska, ezért odajárnak enni, odaszoknak. Nincs szíve hagyni őket éhezni, de már 3-4 macska etetése is elég teher.

A pincében tálalta meg a meglepetés almot. Mit tud vele kezdeni? Meghirdeti a neten.


A vicc az egészben, hogy MINDEN cicának lett gazdája.

Vajon akkor honnan vannak a kóbor macskák? Elárulom: a megunt felnőtt cicákat dobják az utcára!

A kutyákkal a helyzet ugyanez. Nem picikkel, hanem felnőtt, sokszor kimondottan idős kutyákkal van tele s gyepi. Kölyökből mi hoztuk el az utolsót.

Mondta is a bàcsi, hogy aztán nehogy jövőre újra találkozzunk. Sokan beleunnak, mikor már pici, nem cuki, megrágta a cipőt, és hopp, már repül is.


Nem csak a mentett, vagy keverék kutya. Sajnos ismerek ilyet. Kb. évente posztolgatják fb-on a kiskutyát, hogy így szeretik, úgy szeretik, aztán legközelebb a fajtamentős csoportokban keresnek neki gazdát.

2018. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Többféle szaporító van:

Aki nem figyel Fifikére, és megtörténik a baj.

Vagy aki a saját kutyájától akar kölyköt, mert azt hiszi, hogy a kutyusa klónja lesz...

Vagy akinek az ismerősei akarnak az ő kutyájától kölyköt, mert neki olyan szuperkutyája van... Aztán amikor ott vannak a kölykök, már a felének sem kell...

2018. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerencsére engem semmilyen szabályozással nem büntethetnek meg, mert én nem tartok macskát, csak van s persze szapododik. Ami speciális eset, mert sosem keresnék nekik gazdit, ide kell macska, a környéken nagyon, nagyon kevés van, rágcsáló annál több. Már tervben van az ivartalanítás (akkor is, ha nincs rá pénzem, mert sok kicsi etetésére pláne nem. csak mert szabad macskák, nem éheztetem őket), gondolkoztam rajta, hogy mi jogon szólok bele egy másik, nálam sokkal belevalóbb és szaporodásra alkalmasabb élőlény életébe, de szerintem ez a nőstény macska sincs már annyira oda a kölykezésért. Persze érdekes lesz műtét után, mert tuti nem marad bent, de majd meglátjuk.


Úgyhogy el tudom képzelni, hogy valaki elvből nem ivartalanít. De persze sokszor ez éppolyan gondatlan dolog, mint a saját teherbeesés. Azt is ugyanúgy kérdezheted, miért van abortusz, eleve nem kell teherbe esni. Nos, a szaporodás az megy akarat nélkül is.

A szaporít igen rossz szó ilyen véletlen esetekre, mivel az ember általában nem szaporít, az állat szaporodik teljesen magától s ebbe nem avatkozik bele.


Teljesen egyetértek amúgy, hogy ha nem akarunk kismacskát, akkor ivartalanítsunk, ne vegyük el a helyet a többi rengeteg gazdát keresőtől, ez nem szép dolog. Én akartam kicsmacskát és lettek is. Egyet mondjuk elkértek, de arról én nem tehetek.

Elszaporodni sosem fognak, nincs gazdájuk, csak szponzoraik, félig vadállatok, nagy a halandóság. A szabadságnak ez az ára, az élet pedig kegyetlen ezen a bolygón (sokszor a civilizált és házikedvenc élőlényeknek is, tökéletesség nincs).

2018. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Ennnyi erővel minek kellet az állatokat háziasítani?
2018. júl. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!