Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sántít a malacunk, mi lehet a...

Sántít a malacunk, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Van egy disznónk, de inkább még malac! Tegnap este óta húzza a hátsó fertályát. Az egyik hátsó lábát fájlalja nagyon. Úgy vonszolja magát. De akkor is sír. Volt már valaki így? Mérgezésnek lehet ez a tünete?? Doki csak holnap tud jönni sajnos! :((
2010. jún. 20. 07:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdem a mérgezést, mert ma reggel volt bent egy döglött patkány, amit kiszedtem tőle. Ha egy mérgezett patkányt megeszik, attól ő is beteg lehet nem? Adtam neki tejet reggel.
2010. jún. 20. 08:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Ráfeküdt az anyadisznó.
2010. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mérgezés, de az állatorvos mindenképpen nézze meg.

Sokkal valószínűbb, hogy futkosás közben elcsúszott és megütötte magát.

2010. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nagydisznó gyakran "kivasalja" a kicsiket, lehet, hogy erre is ráfeküdt és épp a hátsó lába szorult be alá. Remélem, nem lesz nagy baj.
2010. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, nincs már az anyja mellett, ahhoz már nagy. Több, mint egy hónapja van nálunk, előtte is már külön volt az anyadisznótól.

Nagyon odavan, férjem sincs itthon, mert dolgozik. Félek, hogy nem jön helyre, késő lesz holnapig.

2010. jún. 20. 09:09
 6/8 anonim ***** válasza:

08.47 vagyok

Nézd meg, hogy tényleg szenved vagy csak sajnáltatja magát. Ha tényleg akkora fájdalma van, akkor azonnal hívj állatorvost.

2010. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Körmei közé nem ékelődött be semmi? Az szúrhatja annyira, hogy nem tud ráállni, ezt magad is könnyen kiszedheted neki. Tapogasd végig óvatosan a lábát, combját is, ha bárhol fájdalmat jelez, hívj állatorvost, ne szenvedjen szegény!
2010. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Malackánk szerencsére rendben van! Lehet megevett egy dögöt, attól is lehet. Kapott tejet is, és teljesen jól van mondhatom!! Ugyanolyan, mint volt előtte, kis kajakövetelőző. :))
2010. jún. 24. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!