Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Dinoszauruszok, túlméretezett...

Dinoszauruszok, túlméretezett állatok élhetnek a tenger mélyén?

Figyelt kérdés
Létezik nagyobb állat a bálnánál a tenger mélyén? Ha igen az elég magyarázat arra hogy a nyomás miatt nem jönnek fel(jebb) mert x het vannak hozzászokva?
2018. aug. 10. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Egy akkora állatott már megtaláltak volna, legalábbis "felfedezték" volna.

Ha a Mariana árokba lévő állatokról tudnak, akkor szerintem evidens, hogy azokról is. = nincs szerintem

2018. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te is megnézted Meget, az őscápát? :D

Egyébként a dinoszauruszok főként szárazföldi állatok.


Teljesen nem zárható ki, hogy érnek pl. óriás puhatestűek odalent. Lényegében minden merülés alkalmával fedeznek fel új fajokat, köztük tintahalakat is. De a legnagyobbak eddig nem nőttek nagyobbra egy bálnánál (bár kérdés, hogy melyiknél).

Egyébként nem csak a nyomás lehet gond, hanem a fény is. A mélytengeri állatok nincsenek hozzászokva a napfényhez, az ő fényük a biolumineszcencia, ami alapján találnak táplálékot, párt és azzal is kommunikálnak. A tintahalak is bizonyos fényekre támadnak csak.

Volt egy kísérlet, amiben először hétköznapi, reflektoros fénnyel merültek, amiben mi látunk jól. Lényegében minden mélytengeri állatot elriasztott, egyet sem tudtak megfigyelni. Másodszor leküldtek egy csalit, ami tipikus prédaállat biolumineszenciás fényt használ és kb. perceken belül három új tintahal fajt fedeztek fel. De még akkor sem támadták meg a csalit, mert ahogy közelebb úsztak, a tintahal rájöttek, hogy ez csak csali és nem valódi élőlény (a tintahal eléggé intelligensek).

Egyébként a nagyobb testűek, pl. bálna méretűek valószínűleg planktonevők, ezért ezeket csalival sem lehet közelebb csalni. A tengeralattjárók fényére meg messzire elúsznak, mert zavarja őket.


Igazából úgy lehetne megbizonyosodni, ha építenének egy olyan tengeralattjárót, ami egyáltalán nem világít, mégis kilátunk belőle...de ez így eléggé paradoxon. :D

2018. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*élnek :D
2018. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dinoszauruszok biztos nem, ugyanis nem léteznek tengeri dinoszauruszok.
2018. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
HungarianMegalodon, nem vagyok nagy dínó szakértő, de én úgy tudom hogy a Mosasaurus tengeri dínó volt.
2018. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mosasaurus tényleg tengeri volt, de nem dinoszaurusz. A hüllők egy másik csoportjába tartozik.
2018. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Úgy van. A Mosasaurus,az Ichthyosaurus és a többi vízi hüllő (fontos ez a szó!!!), nem Dinoszauruszok.
2018. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!