Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha kiirtanánk az összes...

Ha kiirtanánk az összes szúnyogot, annak lenne valami biológiai hatása?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Az embereknek túl sok vérük lenne,így meghalnának túlvérzésben.
2010. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

igen. hatalmas. ajánlom nézd meg a Varázslatos Iskolabusz rajzfilmsorozat erről szóló részét. tudom-tudom rajzfilm, de okító rajzfilm és tényleg igaz amit mond.

tudod, ha kiírtod a szúnyogokat, akkor azzal lecsökkented a rovarok és madarak eleségforrását is.

2010. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom kevesebb táplálék jutna a pókoknak, békáknak..
2010. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ma 22:39:

Ez így le van egyszerűsítve. A természetben nincsenek olyan fajok, amelyek nélkülözhetetlenek. Valószínűleg más fajok vennék át a szerepét, előbb-utóbb.


Amúgy ez nem a kérdésre válasz, de lehetetlen kiirtani az összes szúnyogot.

2010. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

de azért gondolom le lehet csökkenteni a számukat jelentősen. amúgy szerintem nem lehetetlen, oké, rengeteg szúnyog van, de csak kicsit gyakrabban kellene őket irtani talán és nem csak amikor szezon van -.-

az meg hogy elfogyna az eledele sok fajnak.. hát majd esznek legyet meg egyéb rovarokat, olyan faj nincs ami csak szúnyogot enne, tehát...

2010. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 sulfur ***** válasza:

Nyilván lenne hatása! Ugyan nem ismerek olyan állatot, rovart, ami kifejezetten a szunyogokra specializálódott, de sok madár, béka táplálkozik velük. Ránk nézve persze csak pozitiv hatása lenne. Nem csipkednének és nem terjesztenének betegséget. Hogy Noénak minek kellett felengedni a bárkára, azt senki sem tudja. Bár, ha itt tartunk, miért is vannak bélférgek?

Más kérdés persze, hogy a Természetben mindennek meg van a helye. A lényeg a diverzitás megtartása, növelése. Ha kiirtunk egy fajt, eltűnik a genetikai állománya a Földről. Ez a távoli jövő szempontjából káros.

2010. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan irtsátok a szúnyogokat mert a végén még védett faj lesz xD
2010. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze ,hogy van . Sokan úgy gondolják ,hogy semmit nem ártanak ezzel a környezetnek holott ha akár egy faj is "kiesik" a táplálkozási láncból , kapcsolatból akkor az egész lánc megbomlik ,megsérül ,megzavarodik . Ez már nem a szúnyogokkal kapcsolatos ,de úgy gondoltam leírom ,hogy egy kicsit egyszerűbb legyen . Vannak ugye a lebontók ,fogyasztók : ezeknek a dolguk az ,hogy a szervetlen anyagokat szervessé alakítsák,szén-dioxidot oxigénné (ezek zöld növények ). Vannak az elsődleges fogyasztók : csúcsragadozók , másodlagos: ragadozó ,vagy mindenevő állatok , és a harmadlagos fogyasztók :növényevő állatok . Tehát minden élőlény besorolható ezek közé és már mondtam is ,hogyha ebből a láncból akár egy kiesik akkor megsérül az egész . Egyenesen arányos egymással táplálkozás ,tehát ,hogyha pl.: fülesbagolyból sok van értelemszerűen egérből kevesebb lesz , és mondjunk ha ki irtanánk az összes egeret akkor nem lenne tápláléka a bagolynak és még sok állatnak ,tehát ez is úgyszintén megsérülne .

Röviden ennyi. Ezek szerintem igazak ,mert állatorvosnak készülök .

14 / L

2010. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
na mivan teis bepöccentél a szunyogokra?:D
2010. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23:36 -os vagyok . Egyébként tényleg elég nehéz lenne ki irtani az összes szúnyogot és szerintem szükség sem lenne rá ,mert gondolom csak azért akarnád ki irtani ,mert csípnek ,de csak a nőstény csíp éppen ezért elég lenne csak őket ki irtani .:) Lehet ,hogy védett állat lesz . :)
2010. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!