Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen rossz tapasztalatotok...

Milyen rossz tapasztalatotok van állatorvosokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 18:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy doki a rendelőben ahova járunk, a tipikus "fingom sincs mit csinálok de eljátszom a profit". Ivartalanítás után visszamentünk mert a tengerimalac (nem Budapest, a legközelebbi egzós doki laza 80kilométerre van de van egy doki aki nem síkhülye a malacokhoz, na ő nem volt bent aznap) növesztett magára egy dudort. Doki ránéz, hozzáér 2x, "ez vérömleny, elmúlik magától" olyan hangsúllyal mintha azt kérdeztem volna mennyi 2+2. Felvittük Budapestre mert nálunk csak ideiglenesen volt, na ezt a "vérömleny"-t szerintem Budapest minden 2. egzósa átsikálta akkora kib...ott tályog volt.

Ugyanaz a doki (igazából minden sztori ugyanaz) Megkérdezem mikortól ajánlják a patkány ivartalanítást, azt mondja 7-8 hónap. Mondom őőő nem hét? Neeeeem, hónap... Mondom dehát élnek max 2-3 évet... Na, kerekek forognak, hm, akkor lehet hét.

Bemegyek egy hasmenéses patkánnyal mintát leadni, megkérdezem hogy hát ez a kis hülye itt útközben megevett egy darab maszkoló szalagot, lehet-e baja. "Hm, nem hiszem, max hasmenése lesz vagy kihányja".

1. Hasmenése már van.

2. A patkány (meg még pár rágcsáló) nem tud hányni. Ezen a ponton csöndesen bólintottam és kisétáltam afféle "fuck this shit i'm out" arccal.


Bónusz: Ivartalanítás után a két srác ugyanoda növesztett magára egy puklit, még csak az egyiknek volt meg, elmentem dokihoz, hát ő nem tudja mi az de kérjek időpontot megműtik.

Na mondom azér na hát nemár, ezzel inkább felmegyek Budapestre (laza 120km) ez már komoly, legyen komoly egzós doki. Időpont megvan, közben a másik is növeszt magára puklit, odamegyünk a dokihoz, az egyiknek már kifakadt, tályog, a másikat bekábítja, megszúrja a puklit, gyennyes, dettó tályog. Kitisztítja, ad gyógyszert, mehetünk isten hírével mindenki jól van. Műteni nem kellett.

2018. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik doki kitörte a cicam fogát mikor vizsgálta es feszegette a szaját higy miert nem nyitja jobban ki fém olloval feszitette és elöl kitört 2 vagy három fogat ami szavaival élve "CSAK bolhászó fogak" alapon le vam rendezve de elötte felhivtam rá a figyelmét hogy rá leptek kiskoraba a fejére és lehet azért nem nyitja nagyra. Ja vizsgálati díkat ekkor nem számolt fel ráadásul ekkor ki vplt száradva és hűlve télen a cica. Persze oda nem vittem vissza aztán mondta h bocsi stb de bakker ez milyen már??? Utána meggyógyult persze csak másik állatdokinál ott megvakukt pár napra a gyogyszertől mert kb 1kgs a macska de 2kgval szamolta az orvosságot. Azt mondta csoda h újra lát. Azt mondanom se kell hogy ez 30 ezer volt míg rendbe jött az elcs*szett cuccokkal együtt.


Aztán egy iden született kismacskám ment el akit nem tudok kiheverni. Hiába vittem orvosokhoz csak a qrva sok pénz semmi megoldasért cserébe. 9ezret kert azert h faagakat kosson a cica lábára mert kicait gorve volt de elnotte. Aztan bedagadt es otthon vehettem le róla sajnos nem vagyunk milliomosok mikor már nagyobbacska lett a cica sovany volt kia kora ota rohamszeru öklendezese volt. Én mindennap 2x jól lakattam vitaminos macskatáppal direkt gyenge immundrendszerű cicáknak valókkal addig nem mentem el míg mindet meg nem ette. Ezt is mondtam a drnőnek. Semmi. Aztán kesőbb legyengült lehet tüdőgyulladast kapott akkor is elvittuk 10 ezer ugrott kapott antibiotikumot csutortokon. Utana hamyt es ment a hasa. Rosszabbul lett mondtam nekik higy oklendezik ott a doki elott is csinalta erre azt mondta az aaazisztens higy tusszent igaz elotte tusszemtett de megse hallotta higy mondom mi a pamasza kiskora ota . Otthon probaltam fecslendovel itatni azta etetni finom husfalatkakkal fott sult husokkal csak egyen. Keveset tudott enni hétfőn elment és nem vihettem mar orvoshoz azt mondtak itt befejeztük ugyse tudják megmenteni. Hétfőn felkeltem korán megetettem nagyon jó étvágya volt rengeteget ivott és nagyon megörültem hogy így jobban van. Elotte valo napokban sokat sirtam miatta ejjelente és mist is ahogy írom. Pedig már 1hónapja volt. Reggel aludt az ölembe es dorombolt vele voltam vegig aztan delutan takaritottam kerestem higy ujra egyen es a kapu elott fekudt nem birt mar allni osszeesett onnantól végig vele voltam nem akartam elengedni . Senkinek se kivánok ilyen helyzetet. T_T

Ennyi szenvedés mimdenkinek mert csak a penzre mennek már magyon kevés a jó lelmiismeretes állatorvos jót 2ről tudok mondani de sajnos elkoltoztunk es messze vannak.

2018. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy sok baj abból származik, hogy a doki nem ért az adott dologhoz, nem tudja mi a baj, de mégis rávág valamit vagy azt, hogy kutya baja az állatnak.

Az állatorvosok sem istenek, sokminden van, amit nem tudnak. Viszont szerintem ilyenkor nem az lenne a célszerű, hogy nem nyomja a gyógyszereket ész nélkül, talán feleslegesen, hanem kikérhetné más doki véleményét.

Szerencsére mi megtaláltuk azt az állatorvost, aki nem pénzéhes és tényleg az állaton akar segíteni. Ha valamiben nem biztos, vagy olyan a diagnózis, amihez ő nem ért, akkor simán átirányít minket egy olyan orvoshoz, akiről tudja, hogy az a szakterülete. Áldom érte az eget.

-egyik előző voltam

2018. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ivartalanításra biztos nem vinnék tengerimalacot nem egzorikus orvoshoz....Nekem egy rossz tapasztalatom van,felkeltem,ag egyik tengerimalacom az oldalán feküd indultunk ügyeletes orvoshoz,de mire odaértünk meghalt...nem az orvos hibaja...senkié se....sajnálom hogy ennyi rossg tapsztalat van,én csak jót tudnék mondani a doiainkról
2020. ápr. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Xdxdxlollollol válasza:
100%
Nálunk a helyi állatorvos fél a kutyáktól és mikor beteg volt a kutyánk, meg se vizsgálta hanem adott 1 gyógyszert "hátha jó lesz" címszóval, de szerencsére időben vittük kórházba mert elpusztult volna!
2020. ápr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#13 igen sajnos sok doki tagadja hogy ne tudna mindent IS, akkor is ha az állat életébe kerül mert nem képesek elismerni ha nem tudják.

Pont ezért mikor egyszer csak egy doki akihez alapból nem jártunk sokat közölte hogy "nem vagyok biztos benne hogy ez mi, konzultálok az állatorvosi egyetemmel" én csak néztem hogy jahogy ezt így is lehet aham. Bírom a dokit, inkább vallja be hogy nem tudja és ajánl valakit aki igen mert akkor legközelebb is odamegyek mondván vagy tudja vagy szakértőhöz irányít, mert aki mindenáron akar valami kuruzsolni ahoz már egy tüsszögéssel sem megyek inkább.

2020. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!