Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nyüszítenek a kutyák,...

Miért nyüszítenek a kutyák, ha magas hangot hallanak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák sokkal jobban hallanak, mint az emberek. Ha ők magas hangot hallanak, az nekik olyan, mintha a te füledbe szólna egyenesen ugyanaz a hang, 6szoros erősítéssel. Szerintem én vonyítánék a fájdalomtól...

A másik ok talán, hogy a kommunikációjukban az alacsony(morgás) és a viszonylag magas(vonyítás) hangok jellemzőek, ez lehet, hogy valami reflex náluk. Talán csak egyszerűen "válaszol"...

2010. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Én arra tippelnék,hogy sérti a fülüket például ha túl hangosan tévézek, és hirtelen magas hang lesz legméllyebb álmából is felriad a kutyám.
2010. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Jobban hallanak és fáj a fülük
2010. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
23%

Tudom, hogy most lepontozások jönnek de ez egy nagyon hülye kérdés!

Ezt mindenkinek kéne tudnia, még egy városinak is!

2010. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha hallanátok, milyen koncert van a környékünkön ha jön a Family frostos vagy Algidás kocsi... :-) mindegyik csücsörít és énekel :-)Ja meg amikor fuvolázok és az is elég magas frekvencia.
2010. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

van valami abban, amit az első válaszoló írt, hogy talán válaszolnak.

a tesómék egy időben azzal szórakoztak, hogy odamentek a kutyánkhoz, és csendesen elkezdtek nyüsszögni... pár perc múlva a kutyánk elkezdett részvétteljesen ugyan úgy nyüszíteni... vagy inkább sírni.

szerintem vagy válaszolnak, vagy ha nagyon intenzív a hang, akko fájhat is nekik (van egy barátom, aki simán húszezer Hz fölött is hall.. utálja a denevéreket, meg a vonatokat, mert nagyon fáj neki:D).. vagy nem tujdák hova tenni az adott hangot :)

2010. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!