Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kutya/macska illik hozzám?

SophieLavigne kérdése:

Milyen kutya/macska illik hozzám?

Figyelt kérdés

Lakásban élek. Inkább kutyás vagyok, de vannak macskák amik láttán én is elolvadok 🙃 Ilyen szempontok szerint keresgélek:

- kutya vagy macska mindegy

- lehetőleg hipoallergén, de ha ,,mérsékelten’’ hullik a szőre az sem baj

- egyedül kibírjon 4-6 órát is ha szükséges

- színe barnán kívül bármilyen lehet

- az ára nagyjából 100-200 között legyen

- kis- vagy közepes méretű

- intelligens

- napi 1,5-2 órát tudnék vele foglalkozni (sétáltatás, játék, stb.)


Tudom ez így elég álomkutya/macska leírás volt 😅 Ha valaki ismer ilyen természetű kutyákat illetve macskákat örülnék ha leírná válaszban 😊 Majd megy a zöld mancs! 🤓



2018. szept. 22. 21:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és 18/L 😂
2018. szept. 22. 21:14
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozzád inkább a cica illik szerintem.

Nekem félperzsa cicám van és egyáltalán nem hullik a szőre. Választhatsz különleges fajta cicát , de az egyszerű házi cicák is ugyanolyan értékesek. 4-6 órát el van egyedül simán. még akár többet is, azt az időt végig alussza. Játszani pedig amennyit tudtok. A kedvencem az amikor este filmet nézek , és mellettem vagy a hasamon fekszik és dorombol. :)

2018. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Akar kutyát , macskát a
2018. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 21:29-es ment a zöld mancs!
2018. szept. 22. 21:35
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Akár kutyát Macskát választasz legalább 10évre tervezz.

Szerintem mindegyiknek hullik a szőre kivéve az úszkálr vagy amelyiket kozmetikushoz viszed.


De most őszintén minek kell ár( Ha örökbe fogadsz egy állatot ugyan olyan szeretet tud adni mint egy fajta tiszta

Én csak akkor vennék fajtatisztát ha tenyészteném . .

Ha a jövőre gondolsz akkor macska !

Sokkal kötetlenebb állatt, ..

2018. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Cicát ajánlanék. De ne vegyél drága cicát, mert olyan egészséges mint egy utcai cica. Ha inteligens kutyát akarsz, akkor az ölebek nem fognak megfelelni, és egy lakásban tartott pásztorkutya elég necces. Viszont azoknak hullik a szőrük, szóval mégis öleb kell.
2018. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg kutyafajtára és macskára illik.


Nálam beleszeretős a bedlington terrier és az uszkár. Uszkárból ne törpét válassz, a közepes méretű sem túl nagy.


Nagyon pozitív tapasztalatom van a mainecoonnal, de lehet, csak mázli, nagyon keveset hullik a szőre.


Én a helyedben nem választanék kutyát vagy macskát, ha 10 éven belül egyetemre mennél és/vagy szülnél.


Összeköltözésnél kellemetlen lehet, ha nem jön ki esetleg a párod állata a tiéddel.


Én a helyedben nyulat vennék.


Kicsi, csak a téli vedlésnél szőröz valamennyit, de fésüléssel meg lehet oldani. Szobatiszta lehet, szeretetet ad, irtó cuki, lehet simogatni és kutya vagy macska mellett is elél a ketrecben, nem kell aggódnod, hogy balhé lesz, amíg nem vagy ott. Gyerek sem okoz neki gondot, és olyan 6 évig él, na meg tök csendes.


Állatot hosszútávra választunk, fogsz még szívni sokat és sok olyan élethelyzetbe fogsz kerülni, amikor egy kutya/macska akadály. Albérletet kutyásnak vagy macskásnak szinte ki sem adnak, egy nyulat még elnéznek.


Szerintem ez a kor a legrosszabb saját kutyára vagy macskára..

2018. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es válaszolónak: a párommal már megbeszéltük többször is, hogy összeköltözésnél (az egyetemek amikre megyünk közel vannak egymáshoz, így ez nem akadály) jó lenne egy kisállat. Ő enyhén allergiás a kutyákra, így hipoallergén vagy kevés szőrt hullató kisállat után néztünk. Gyereket nem akarunk a közeljövőben (valószínű egyáltalán nem) így az nem lehet gond. A tanulás mellett persze amennyit csak tudunk játszanánk/foglalkoznánk vele. Nyáron diákmunkát is végeztünk, hogy ha esetleg a leendő kisállat megbetegszik ne legyünk akkora sz@rban. Szakításról nem lesz szó, hiszen már 3 éve együtt vagyunk. (<3) Szóval felkészültünk rá ^^
2018. szept. 25. 17:47
 9/13 anonim ***** válasza:

A nyusziról amit írt a 7 es nem igaz .

Nyuszi tartó vagyok. Egyáltalán nem csendes és nincs el a ketrecben és rengeteget hullik a szőre. A szőre hullik Egy évben kb 4 szer szoval olyan mintha mindig hullana. Nagyon hangosak. Ragjak a ketrecet dobaljak a talkat a vécéjüket ha megilyednek nagyon hangosan dobognak.

Nincs el a ketrecben. Ketrecben depressziós lesz. Napi 6-8 órát ki kell engedni vagy 24 órába szabad lábra helyezni. Minden nyuszi egy egyéniséd van amelyik rombol, van amelyikhez hozzá se lehet nyúlni mert nem engedi. De vannak pozitív viselkedésű nyuszik is. És nem 6 évig élnek. Akár 15 évig is élhetnek.

Tehát szinte ugyan olyan mintha kutyát tartanál.

Sok foglalkozást igényel és sok szabad idő kell neki ketrecen élni. Nyuszinak a ketrecben nem élet. Kell nekik a mozgás és pár nyuszi igényli a babusgatást is. Ha nyuszit tartasz érdemes kettőt tartani mert úgy sokkal barátságosabbak és bátrabbak. De így mégtöbb hely nekik.

2018. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És nyuszival szintén nagyon nehéz albérletet találni.
2018. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!