Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat illik hozám?

Milyen állat illik hozám?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. Panellakásba lakunk a szüleimmel.

A kutyán,macskán,vadászgörényen gondolkodtam.

Ezt csinálnám ha kutyám lenne: Reggel 06:00-07:00-ig séta

Délután: 14:00-14:30-ig séta és 15:10-ig játék.

Este: 17:00-18:00 ig séta. Ja és én etetném és tanítanám.

Ha macskám lenne: ÉN pucolnám az alomtálcáját én ettetném én játszanék vele.

Ha vadászgörényem lenne: ÉN takarítanám a ketrecét,én játszanék vele és én sétáltatnám napi 1x..



2012. nov. 11. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Beleegyeznek a szüleid egyáltalán?

Inkább vegyél diszhalakat, foglalkozz akvarisztikával.

Volt valamilyen állatod egyáltalán?

2012. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért a szüleidet is hallgasd meg ők milyen állatot fogadnának szivesen, megkockáztatom hogy itt már a vadászgörény kiesik.
2012. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszike a gyors válaszokat.. Volt már macskám és a Macskába és a Kutyába beleegyeztek csak mondták hogy gondolkodjak el melyiket szeretném.. És a vadászgörényt nem tartoták jó ötletnek de mutatam nekik pár oldal és cuki képeket és azt mondták hogy lehet hogy megengedik de nem biztos.. :) :D
2012. nov. 11. 14:03
 4/12 Yohko válasza:
Egy kutyának tér kell, akármekkora is, szóval nem hiszem, hogy működne a dolog. Na meg 12 évesen iskola mellett nem lenne sok időd rá. Macska ugyanez, a vadászgörény meg büdös, nem? Helyedben én hagynám a francba.
2012. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A vadászgörény nem büdüs!!!!!

Csak van az alap bundaszaga.:) :D

2012. nov. 11. 14:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Ilyen pézsma szag!! :) :D
2012. nov. 11. 14:13
 7/12 anonim válasza:
Szerintem mindegyik allat felelossegel jar, szoval csak akkor vegyel, hogyha biztos vagy benne,hogy mindig lesz ra idod. Ha tenyleg betartod amiket fent leirtal akkor szerintem a macska a leghozzadvalobb, mert egy kutyanak a szabadban a helye : tapasztalatbol mondom.
2012. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi.. :) :D
2012. nov. 11. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:

A pézsma szag az én orromnak büdös. Fogtam már vadászgörényt és többször kellett kezet mosnom, hogy ne érezzem a szagát utána. Lehet a te orrod megszokja, de annyira intenzív a "pézsmaillat", hogy a ruháidnak állandóan görényszaga lenne, és az osztálytársaid szóvá tennék. De az sem jobb, ha nem teszik szóvá, csak a hátad mögött grimaszolnak. Szerintem ne válassz görényt.


A kutya cuki, de szerintem ő még túl nagy felelősség neked, túl sok rendszerességgel jár, amit a tanulás és a játék mellett nem biztos, hogy mindig teljesíteni tudnál. Gondolj bele, télen a hidegben is mindig le kellene vinni azt a kiskutyát, ha szakad az eső, akkor is. Ha pedig nem lenne időd rá, a szüleidre maradna ez a feladat.

(Aminek az lenne a vége pár év múlva, hogy azt kérdeznéd itt tőlünk, hogyan vedd rá a szüleidet valami kis rágcsálófélére. Nem engedik meg, mert régebben volt egy kutyád, akit azért kellett elajándékozni, mert nem foglalkoztál vele, de akkor még kicsi voltál és már azóta sokkal felelősségteljesebb lettél.)


Úgyhogy szerintem válassz egy aranyos kiscicát. Szerintem ez lenne az ideális állatka a 3 közül. A macskaalmot nem nagy dolog kitakarítani minden nap, és ha a tanulástól véletlenül nincs rá annyi időd aznap, akkor sincs semmi baj, valaki úgyis simogatja kicsit. :)

2012. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem van Görim...És tudom, hogy mennyi felelősséggel jár. Egy Görivel minimum napi 2 órát kell játszanod, ha nem akarod, hogy harapós legyen, stb. Napi 1x le kell vinned, és a ketrece sem kevés pénz...Egy kutyussal, ahogy írtad le kellene menni napi 3x...Vele is játszani kell. És, ahogy az előző is mondta, ezt akkor is meg kell tenni amikor esik, havazik...12 Évesen szerintem ezt még nem tudnád vállalni...Szerintem is jobb lenne egy kiscica, Őt is lehet etetni simogatni, és még le se kell vinned...Szerintem az a legjobb választás:)
2012. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!