Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tavikagyló?

Tavikagyló?

Figyelt kérdés
A tavikagyló hogyan: mozog, lélegzik, táplálkozik?

2018. szept. 25. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egyszer a tengerből vettem ki egy kicsi kagylót (a kagylóhéj kb. 3-4 cm hosszú lehetett), nem bántani akartam, csak a vizes tenyeremen tartva közelebbről megnézni.

Ahogy ott nézegettem, egy kicsit szétnyílt a kagylóhéj, s a kagyló kinyújtott belőle egy halvány szürkéssárga színű, hosszú lábszerűséget, ami kb. olyan hosszú volt, mint maga a kagylóhéj.

Ez egy izmos, tapadós szerv volt, a tenyeremben "keresgélt" vele, megtapadt, és mintegy húzta maga után a többi részét, ami a héjon belül volt.

Nem tudom elmagyarázni, hogy miért, de annyira megható volt, ahogy ez a kis állat próbált visszamenekülni az otthonába, hogy majdnem elsírtam magam, de közben meg nevettem is, mert alapvetően hihetetlen aranyos is volt. Természetesen rögtön visszaengedtem.

Hát, tapasztalataim szerint így mozog a kagyló :)

2018. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2 válaszoló: Elbűvölő a történeted, köszönöm!! :)
2018. szept. 27. 20:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!