Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kertiróba beköltözött egy...

A kertiróba beköltözött egy vizisikló és anyukám meg akarja ölni mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mondtam hogy vigyük el valahova és engedjük el de csak anyit mondott hogy: akkor visszajönne.Nem akarom hogy baja legyen igaz hogy megeszi az aranyhalakat sajnálom is őket de,szerintem nem büntethetünk egy élőlényt azért mert eszik.

2018. okt. 8. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Megfogod a siklót, és elengeded a kert végében. Minél messzebb viszed a kerti tótól, annál valószínűbb, hogy nem fog vissza menni.
2018. okt. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Két részre bontom válaszom:


1.

Biztosan sikló? Magyarország területén él két vipera faj, bár ritkák és deffenzívek (nem offenzív alkatúak), szerencsére. A sikló szembogara kerek, harapása félköríves. A vipera szeme reptoid-szem (azaz hüllő szem, de pl a macska szeme is), harapása két "pötty" nyomot hagy.


2.

A vízisikló védett állat Magyarország területén. Bántalmazása fokozott törvényi szankciókat vonhat maga után (természetesen az összes gerinces bántalmazása, kivéve ún. "haszonállat" esetén, törvényesen szabályozott körülmények közepette).

A vízisikló eszmei érték: 25 000 Ft

2018. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: Tényleg fogd meg a siklót, és vidd el valahova, ahol szabadon engeded, lehetőleg vízparton. Ha nem mered vagy tudod megfogni, szólj valamelyik állatvédő szervezetnek, vagy akár lépj érintkezésbe a Magyar Madártani Egyesülettel, ők majd megfogják és elviszik.


17:57-es: nem kellene itt szítani a feszültséget feleslegesen, egyik vipera fajunk sem fog a tóba, vízbe belemenni. Kifejezetten szárazságkedvelő kígyók.

2018. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Javaslom végiggondolásra, ki szítja a feszkót. Megírtam a vonatkozó lehetséges szankciókat, hogy aki nem állatbarát, azt legalább a törvény tartsa vissza.


Arról meg nem tehetek, hogy a kedves kérdező elírta a "kertitavat". (Most esett le nekem, hogy ezt akarta írni.)

2018. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásért.Biztos hogy sikló.Nagyon sok a sikló errefele mivel vízparton lakunk.Már egy ideje pedig utána éztem hogyan lehet megkülömböztetni a mérgeskígyók a sima kígyótól.Nem félek tőle de ő fél tőlem. Mindig bebújik a sziklák alá ha embert lát.De majd megpróbálom megfogni.
2018. okt. 8. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

#2 persze egy vipera beköltözik a kerti tóba. Nem élnek viperák lakott területen, tóban meg főleg nem. Ez olyan mintha valaki kiirná, hogy a róka hordja a tyúkjait, mit csináljon, te meg figyelmeztetnéd, hogy lehet, hogy medve.

Amúgy csak fogd és vidd el.

2018. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
100%
A legrosszabb, ami történhet, hogy jól összebüdösözi a kezed. A viperák a kihalás szélén állnak nálunk, nem költöznek random kerti tavakba és még kevésbé esznek aranyhalat.
2018. okt. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"A kertiróba beköltözött"

- miért fáj egyeseknek, ha éppen nem sikerül kitalálni a kérdező elírását? Tessék visszaolvasni, elírta.


Tehát nem gondoltam semmiféle tóra.

Mert történetesen nem sikerült kitalálnom a kedves kérdező elírását.

2018. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!