Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítség! Egérinvázio?

Segítség! Egérinvázio?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ötletekre és tippekre lenne szükségem . Adott egy vályog ház. Először csak egy egy egér jelent meg. Végig kerestem a lakásban az összes lyukat ,betömtem. Kipróbáltunk már ragacsot és minden létező csapdát és ezek egyre csak többen vannak . Már elképzelésem sincs hol jönnek be . A méreg nem igazán opció a 6hónaposan örökmozgó kicsi mellett aki a legapróbb porcicát is megkóstolja.. Egyszerűen már tanácstalan vagyok . Még az ürüléküket sem találni a házban ,de rendszerint látjuk ahogyan szaladgálnak . Sem étel sem mosatlan edény sem semmi nincs elől. Megszabadulunk kettőtől és 5 jön helyettük . Esténként akkora zajjal vannak mintha minimum egy méretes patkány készülne kibontani a falat . És a vicc az egészben az ,hogy rettentően okosak . Arról nem beszélve ,hogy a ragacsból is kimásznak ..Valakinek ötlete mit lehetne még tenni ?

#egér #kiírtás #nincs kegyelem
2018. okt. 26. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Macska.
2018. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kutya mellett sajnos nem opció.
2018. okt. 26. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutya és macska egyáltalán nem összeegyeztethetetlen.
2018. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyan egér mérget, ami zárt dobozban van, kis lyuk van rajta, így csak az egerek férnek hozzá a méreghez.
2018. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag a macska.

Nekünk is kutya mellé kellett, mert ugyanígy nem bírtunk az egerekkel és patkányokkal. Igaz, két hétbe telt összeszoktatni a kutyát a három macskával, de megérte, mert már a második ősz-tél, amikor egy rágcsáló se jön még a portára se.

Különben a legjobb cimborák lettek, együtt alszanak, együtt esznek. Igaz, az idegen macskákat továbbra is elkergeti a kutya

2018. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívjatok szakembert, aki megtalálja azokat a lyukakat, amit ti nem. Nálunk (városban lakunk!) simán átrágták magukat a betonfalon is, sose értettük, honnan egeresedünk be újra és újra... egyszer felújításnál találtuk meg az egyik sarokban a kifúrt lyukat. Ha nem látom, nem hiszem el. Fel lett töltve friss kötőanyaggal, azóta nem volt ilyen gondunk.

Szóval nálatok vályogháznál kvázi bárhol átrágják magukat.

A szakember viszont tud olyan megoldásokat, ami házilag nem érhető el, és jó esetben gyerekbarát.

Egyébként a mérget is olyan helyre kell szórni, ahol csak az egér jár, tehát a gyerek és a kutya nem fér hozzá.

2018. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Macska, vagy patkányozó kutya. Az én kutyám is megfogja az egereket és reggelre az ajtóm elé sorakoztatja őket.

Kicsi terrierek, tacskó, foxi, bár nekem nj keverékem van:D

2018. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
4 kutyánk van ,mind keverék és a macskát is fogják .Mikor behoztam őket semmi,viszont minden másra rámennek . 😂 Igazából egy hónapot kell még ebben a házban kibírnunk csak épp az a típus vagyok aki elsírja magát egy rágcsáló láttán és még az élet is elhagy . Így az sem érdekel ha nem a gyökerétől szűnik meg a gond ,hanem hatékonyan tudjuk őket megfogni . Sajnos az sem segít a dolgon ,hogy a környéken mindenki haszon állatot tart ..(egyesek nem szeretik takarítani). De igy is hasznosak a válaszok köszönöm!
2018. okt. 26. 13:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!