Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha patkány van a...

Mit tehetek, ha patkány van a falban?

Figyelt kérdés

Segítséget és hasznos tanácsot szeretnék kérni.

Vegyes falazatú ház. A házban sem kívül,sem belül nem látható járat. Még a szomszéd felől is át lett nézve. Padláson nincs semmilyen furat vagy luk. A hemplattban volt patkánykaki. Ki lett takarítva. És esténként állandóan rág a vegyes falazatú falban. Kikerül mindent. A padláson nem látható ösvány vagy kaki. a padláson szól a rádió, van fent elektromos riasztó. Az összes létező fajta méreg ( zselés, granulátum, kocka alakú, kék, rózsaszín ), van fagyállóban ázó kenyér és kolbász, van porcukor összekeverve gipsszel, reszelt sajt gipsszel, csapdára rátűzve sajt, használt macskaalom. És nem használ semmi. Nem látszik, hogy járna a padlásom, mert minden érintetlen. Sem a ház körül, sem a házon nincs luk. A kémények jó állapotban vannak. És folyton rág, és nem külső falban, hanem belső falban. Seprűvel, felmosóval, mindennel verem a falat ott, ahol hallatszik a rágás. És nem cserebogár. Hétfőn tudom felhívni a rágcsálóírtókat. Ők ki tudják írtani, ha semmihez hozzá sem nyúl, és járat sincs, ahová a füstbomba mehetne? Ha az udvaron lenne, akkor a kutya elkapná, a macskán pedig nem jó semmire. Egyéb állat nincs. Nincs takarmány, nincs szabadon semmilyen étel vagy gyümölcs sem kint sem bent.

S.O.S

Megőrülök.

Ha sehol sincs luk, hol megy be?



#pakány
2018. okt. 27. 19:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A kérdés feltevője vagyok.

Esténként rág. Amikor nappal itthon vagyok, nem hallatszik motoszkálás. Ez a zaj nem alulról jön, hanem a plafon közeléből, de nem a plafonból, hanem a mennyezet alatt a belső főfalból.

2018. okt. 28. 05:44
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
#11: akkor ez nem patkány lesz. Az nem padláslakó. Inkább nyest, vagy valami hasonló.
2018. okt. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nyest nem rág a falban, az a padláson szokott rajcsúrozni, játszanak, zörögnek. De a nyest nagy, méretes lyukon át közlekedik. Gözű (pocok) lesz, azok a tetőn és a padláson is megtalálhatók, falat másznak, fúrnak, kicsik és fürgék. Stukatúrba (deszka és nád mennyezet) belefúrják magukat, gözüket (fészket) készítenek, éjszaka járnak oda.
2018. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Rágcsálóirtók véleményem szerint csak lehúznak pénzzel, ha nem gázosítják el a területet, csak mérget tesznek ki dobozban. Tehát ha velük beszélsz, ezt mondd is meg nekik, hogy te is mérgeztél, az nem megoldás.


Biztos vagyok benne, hogy valahol a padlásról ment be, más megoldás nem lehetséges. Üres az egész padlás, hogy mindent át tudtál nézni?


Ultrahangos riasztó, rádió semmi sem ér ellenük.


Ilyenkor tényleg a macska a legjobb megoldás.


Amúgy szerintem patkányról beszélünk, a güzüegér nem annyira elterjedt, mint a patkány. Mert egyetlen haszna van a vándorpatkánynak, mégpedig az, hogy ahova beteszi a lábát, ott kiirtja az egereket.


Falat meg kellene bontani ott, ahol hallod, és utána be lehetne tömni a lyukakat.

2018. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A padláson is mászkál? Aki azt írta, hogy szórjátok fel homokkal nagyon jót írt, mert a lábnyomából sokminden kiderülhet. A másik, esetleg szerezzetek be egy mozgásérzékelős kamerát, hogy kiderüljön, milyen állatról van szó. Sajnos, amelyik jobb minőségű, az alsó hangon 17e körül van.
2018. okt. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ma találkoztam egy idős bácsival, elmondtam a problémát, és szerinte a stukator-ba ment bele. Ajánlotta a Redentin nevű készítményt. Itthon megnéztem, már betiltották. Felhívtam a megyénkben székelő ( több megyét átívelő munkásságot folytató, felkapott ) kft-t a problémám megoldására. Ingerült választ kapta, 6000,- ft a kiszállás, ha csak szétnéz. 20-30 ezer, ha mérget kihelyez. Döntsem el, hogy mit akarok. Arra a kérdésre, hogy milyen mérget használna - mert a boltit én is meg tudom venni, és ingyen kihelyezem, - azt válaszolta, hogy ő erre nem ér rá. Ha akarok valamit, akkor hívjam majd vissza. De a héten már nem ér rá, és nem tudja, hogy lesz e ideje az azt követő héten. Hát ez van. A szörny pedig másnaponta esténként jön és rág. A zselés mérget ( lécbe szúrt szegre rátéve ) már nem tudja elvinni, de találtam olyat, amit megcsócsált.
2018. nov. 5. 21:06
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, több patkánymérget betiltottak, és csak 30 dkg kiszerelésben lehet venni. (Jóval drágább egységárért.)


Én eddig 2 kg Bros kockát használtam.


Nem tudom, hogy miért kellene 10 ezreket kifizetni a hivatásosoknak azért, mert kiteszi a dobozba a mérget?

Én is meg tudtam eddig csinálni ingyen, s senki nem ette meg a mérget.

2018. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
13-as vagyok: ugye megmondtam, hogy stukatúr? Alul deszka, azon nádazás (abba bújik bele), felül a padlás. Aztán hol bújik bele? Hát az eresz (rag) alján, azt nézd végig, meglesz valahol a lyuk.
2018. nov. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!