Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Top 10 legveszélyesebb dinosza...

Top 10 legveszélyesebb dinoszaurusz szerintetek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 9. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ, mire veszélyes. Pl egy páfrányra?
2018. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mas dinoszauruszokra :D 😂😂
2018. nov. 9. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az óriás theropodák, pl. a Giganotosaurus vagy a Tyrannosaurus nyilván veszélyesek lehettek, de azt nem tudhatjuk, hogy mennyire.

Apropó, mi van, ha valójában mondjuk a Therizinosaurus is elég veszélyes volt, ahogy ma is a madarak közül a kazuár a legveszélyesebb növényevő létére? (mondjuk a kazuár és a legnagyobb ragadozó madarak közt nagy méretkülönbség van, de szerintem érted, hogy mire akarok kilyukadni)

2018. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

ezek nem harci szörnyek voltak és nem szabad rájuk így tekinteni egykor valódi élő állatok voltak amik csak akkor vadásztak ha szükségük volt rá és nem kockáztatták az életüket egy kicsattanó erőben lévő prédára gondosan kiválaszthatták az áldozatot


a T.rex például elég veszélyes lehetett viszont a leletek alapján az is inkább például a fiatal Hadrosauridákra vadászott a ténylegesen nagyokra nem de mondjuk egy kifejlett Ornithomimidára vagy Dakotaraptorra nem sok veszélyt jelentett kifejletten mivel egyszerűen nem érné utol

a fiatalok viszont kifejezetten Ornithokra és gyors prédákra vadásztak ezért a nagyban különböző testalkat mely miatt a fiatalokat régen külön genusnak hitték a Nanotyrannusnak de mára kiderült valójában csak fiatal T.rexekről volt szó és a Nanotyrannus nem létezik ilyenkor viszont a Dakotaraptorok kiiktathatták őket mivel gyengébbek voltak

2018. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

10.Veloci Raptor

9.Utah Raptor

8.Deinonicus

7.Megalosaurus

6.Mapusaurus

5.Allosaurus

4.Charcaradontosaurus

3.Spinosaurus

2.Giganotosaurus

1.Tyrannosaurus Rex(T-rex)(dínók királya)


Egyébként csaj vagyok és igen engem is érdekelnek a dínók☺

2018. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, már megbocsáss, de honnan veszed ezt a listát? A Tyrannosaurust a dínók királyának nevezni elég nagy hülyeség. Mégis mitől volt király? A másfél méteres Velociraptor hogyan lehet veszélyesebb, mint pl. Egy 12 méteres Saurophaganax? Egyébként ennek a a témának szerintem nincs semmi értelme. Ezek az állatok rég kihaltak, vagyis nem tudhatjuk, hogy mennyire voltak veszélyesek.
2018. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig felfedezett dinoszauruszok közül a T. rexnek volt a legerősebb harapása, illetve valószínűleg a legjobb érzékei. Bár én még így sem nevezném királynak. LEHET, hogy létezett még egy nála is jobb Theropoda, csak azt még nem fedezték fel.
2018. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!