Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem már az állataimat...

Nem szeretem már az állataimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet már 6 éve megvan a kutyám és már mikor megtaláltam akkor kezelhetetlen volt és azt hittem meg tudom változtatni de hiába foglalkoztam vele minden nap csak azt érzem az időmet vesztegettem és már nem is szeretem és fél éve azt kívánom bárcsak ne létezne és mindennap felmegy tőle a vérnyomásom.Csak a menhelyre tudnám beadni mert idegbeteg és mindenkit utál és megtámad egyből aki nem én vagyok (utcáról volt találva előtte bánthatták vagy nem tudom..)

Akkor még ott a nyulam aki most lett véve teljesen máshogy képzeltem el a nyúl tartást pedig utána olvastam állandóan megharap mindent lepisil odakakil napi 2órát takarítok utána egész életem meló mellet abból áll hogy ürüléket takarítók vagy a kutyáját vagy a nyulét vagy hogy velük foglalkozok.Senki nem jöhet át kutya miatt sehova nemmehtek mert nem etetné senki.A nyulat el tudom ajándékozni helyes szép nyuszika de a kutya csak menhelyre mehet és igazábol ez a gondom hogy sajnálom az állatot mert itt boldog de én meg nem szeretek vele élni és az életemen jelentősen javítana úgy érzem ha megszabadulnék tőle



2018. nov. 12. 23:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Update: kutyának vettünk rázós nyakörvet amit irányítani lehet hogyha rossz megkell nyomni 1 gombot és abba hagyja amit csinál mivel megrázza remélem ebből megtanulja majd mit szabad és mit nem szabad (plusz mindenképp elviszem jövőhéten amikor lesz időm oktatóhoz), nyulat pedig ma heréltettük ki és még várom a fejleményeket vele kapcsolatban hogy jobb-e lesz amit nagyon remélek ha meg nem marad az ajándékozás

Köszönöm az értelmesebb válaszokat már csak azt is jó volt olvasni és megnyugtatott hogy más is járt hasonlóan és a tippeket hogy a kutyának kéne oktató és hogy van más lehetőség :)

2018. nov. 13. 21:26
 12/20 anonim ***** válasza:

6 éve szedi a kutyakakit, gondolom nem kölyköt vett magához, hisz írta, hogy már akkor is kezelhetetlen volt. Az a kutya idős lehet már.


Megnézted a kezeden, mennyire ráz az a nyakörv? Szerintem ez csak frusztrálni fogja az állatot..

2018. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A rázós nyakörv többet árt, mint használ. A kutyának fogalma sincs, miért, mikor és honnan kapja a rázást. Csak annyit észlel, hogy bármikor érheti egy félelmetes és fájdalmas inger, ami ellen nem tud védekezni. Ez bizonytalanná és frusztrálttá teszi. A frusztrált kutya rossz kutya: tele van viselkedési problémákkal. Feleslegesen ugat, rombol, agresszívvá válik, vagy folyton bágyadt, rosszkedvű lesz. Ezek bármilyen kombinációban megtörténhetnek. A te kutyád esetében az alapoktól kellene elkezdeni a nevelést, amit egy szakértő tud hatásosan csinálni. Az elektromos nyakörv az egyik legrosszabb megoldás egy neveletlen kutyánál, különösen egy tapasztalatlan gazda kezében. A saját és a kutyád érdekében ne csináld.
2018. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 aranyos121 ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező mondom hogy keress kutyaoktaót ne magadtól akarj mindent csinálni.. A rázós nyakörv a legrosszabb. Vagy keress egy szakembert vagy add el másnak a kutyát...
2018. nov. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Amikor elolvastam a kérdést, már biztos voltam benne, hogy neked fog esni néhány vérpistike "mindigagazdihibás" hőbörgő plusz néhány "234 állatot gondozok egyedül" hős is - a szüleid biztos büszkék rád.


mások vagyunk, nem mindenkinek való állat, és előre nehéz is felmérni, mennyi gonddal jár az adott állat.


a mi német kutyánk tavaly halt meg, szüleim 1 hónapra rá hoztak a menhelyről egy tacskó-labrador-akármi keveréket.

Na, én biztos nem őt választottam volna. Valószínű, h verték is. Nehezen kezelhető, borzasztó nehéz lefárasztani + több rokonnak is elkapta a lábát, ezért be kell zárni, ha vki jön hozzánk.


persze megoldjuk, mert többen lakunk együtt, és végül is annyira nem rossz, de abszolút megértem, ha vki nem győzi. (bár én egyedül nem is vállalnék soha háziállatot)


El tudod ajándékozni a nyulat, kutya meg mehet kutyaiskolába meg menhelyre.

2018. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A rázós nyakörv nem valami jó ötlet, nem fogja tudni összekapcsolni a dolgot. Mindenképp oktatót keress, neked sem árt ha tanulsz a kutyákról és a kutyának sem árt.
2018. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Állatkínzás amit csinálsz kérdező!

Ha ennyire nem bírod azt a szerencsétlen kutyát, miért nem adod menhelyre, hogy legyen esélye még egy szerető gazdához kerülni? Mert nálad szenved.

Próbáld ki a te nyakadon a rázós nyakörvet!Néha biztos te is teszel olyat, amit nem kéne, neked se ártana egy olyan nyakörv.

Az idegbeteg kutyád még idegbetegebb lesz tőle és kezelhetetlenebb.

Ahogy előttem is leírták, nagyon káros és fájdalmas neki, fogalma sem lesz, miért kapja a rossz érzést.

Most komolyan, így akarod megbüntetni a saját szerencsétlen jellemed miatt?

Add oda valakinek vagy menhelynek!!!

2018. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

-Boldog itt mivel mindent megkap és nevelőapám szereti elvan vele

-a rázás előtt kap figyelmeztető csipogást és ki lett próbálva nem lett tőle senkinek semmi baja és szerencsére a kutya jobban viselkedik azóta

2018. nov. 14. 14:52
 19/20 anonim ***** válasza:
45%

Ajándékozd el az állataidat, nem azért hogy neked jobb legyen, azért hogy nekik jobb legyen. Hogy megszabadulhassanak tőled.

Ja, és gyereket ne vállalj, megbuktál a főpróbán.

2018. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 aranyos121 ***** válasza:
15: A kutya olyan amilyen a gazdája nevelte vagy ahogy bántak vele, ti magatokhoz vettetek egy menhelyi kutyát akit sokat bántott az előző gazdája, így az a kutya kezelhetetlen lett. Ez nem a ti hibátok, viszont az már igen hogy nem próbáljátok "megnevelni" pl tőled is meg kérdem ahogy a kérdezőtől meg kérdeztem. Kutyaoktató?? Felelősek vagytok a kutyáért...és gyorsan cselekedjetek mielőtt nem lesz nagyobb baj..
2018. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!