Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a muslicákkal/mu...

Mit csináljak a muslicákkal/muslincákkal vagy hasonlókkal?

Figyelt kérdés

Elég sok muslinca van a szobámban illetve vannak még ilyen kis valamik amik kicsivel nagyobbak, hosszúkásabbak. Némelyik kicsi fekete esetleg nagyobb barna, mindegy.

Néha bekerül egy-két légy is.

Mit csinálnak ezek itt? Nyugodtan aludhatok, nem fognak rám szállni, vagy beköpni? Ne nevessetek, de nagyon félek, irtózok tőlük! Nem lesz semmi gond?

Gyakran iszok teát, olyankor itt van bent a teáskanna meg egy pohár minden, arra nem mennek rá ha úgyhagyom pl. amíg kimegyek vagy valami? Rettenetes...


2008. nov. 6. 17:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Ugye ezektől nem kell félni? Máshol is van ilyen?
2008. nov. 6. 17:59
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, a muslincák/muslicák :) nem bántanak csak rendkívül idegesítőek tudnak lenni amikor kizárólag az ember szeme elött tudnak repkedni, ebből is gondolom, hogy valami nedves vonzza őket.

Szerintem pont a teádra utaznak.Szeretik a cukros illatos(bor) italokat körül repkedni,hogy azon kívül mi a céljuk azt én sem tudom, de ha mindenképp távol akarod tartani őket teát, gyümölcsöt ne tarts a szobádban

2008. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

igen és ide a számítógép elé is szoktak mindig jönni. Biztos nekik is megválaszolatlan kérdéseik vannak :D

Semmit nem tartok a szobámban, se gyümölcsöt, semmit. Lehet a gyümölcstea illata is tetszik nekik :) vagy csak véletlenül berepülnek az ablakon :o

De most már nem félek tőlük annyira, köszi ;)

2008. nov. 6. 19:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül repülnek be az ablakon. Az idegenek küldik őket. Csak vicceltem.

A gyümölcsöt köpik be. Már így veszed meg a boltban. Ha sokáig tartod otthon a melegben, kikelnek. Szapotodnak.

Ha nem tudod, honnan erednek, nézz körül, nem felejtettél-e valahol valamit, pl. egy szem gyümölcsöt leesve, begurulva a szekrény mögé!

2008. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Együtt tudok veled érezni :D A gép közelébe valszeg azért mennek, mert ott van a szobában fény :) nekem is mindig teleszálldossák a monitort. Meghát jönnek be a hideg miatt :P Nemtudom mit lehetne velük csinálni :D Deh mindenesetre nem bántanak :)
2008. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A teás pohárra tuti rámennek! Akkor szokott bejönni a muslica, ha van bent alma, körte, túlöntözött cserepes virág, vagy üdítős(teás stb) pohár. Mikor elmész otthonról, zárj be mindent, fújd be jól chemotoxszal vagy hasonlóval, mire hazamész eltűnnek :)
2008. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Igazából a szobámban annyira sok nincsen, úgyhogy szerintem nem maradt itt semmi gyümölcs vagy hasonló. A konyhában mondjuk van vagy 1000, csak úgy röpdösnek... :D


Befújni nem nagyon akarok, mert félek, hogy ha rámegy a ruhára, ágyra stbre mindenre akkor az nem lesz valami jó. Le meg nem takarhatok mindent.


Ha a gyümölcsöt megeszem és esetlegesen már belepetéztek, de mondjuk nem veszem észre akkor attól nem lesz bajom?

Irtózom ezektől az állatoktól ...

2008. nov. 6. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod. De ha a konyhában van vagy ezer, akkor tuti van ott valami szaporodó helyük. Nézz körül alaposabban!
2008. nov. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
hihetetlen vagy!hogy lehet félni,egy ekkora kis élőlénytől!ahelyett hogy hisztizel,takaríts ki jobban!a teát meg ne tartsd bent!pedig oly logikus,és értelemszerű!!!muslica beköni???:))őrület!:)
2008. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A muslicáktól úgy tudsz megszabadulni, hogy kígyó uborkát egy tálba felszeletelsz és ott hagyod. Pár perc és tele lesznek a kis bogarakkal. Ezután már le is takarhatod folpackkal és tegyél rá lukakat, hogy be igen, de kijönni ne tudjanak. Ez az egyedüli bevált módszer nálam. Nekem tökéletesen bevált.
2022. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!