Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek, ha van egy jogi...

Szerintetek, ha van egy jogi asszisztens szakmám (felsőfokú, szakirányú végzettség jog tekintetében), akkor fizetősre felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Az államilag finanszírozottban nem is merek reménykedni. Az érettségim nem túl fényes, de tényleg és nyelvvizsgám sincs, de annak tekintetében hajlandó vagyok esetleg újra érettségizni, vagy nyelvvizsgát tenni, csak nem tudom, hogy mi kell hozzá és "feleslegesen" tehát, ha nem muszáj, akkor pl nem érettségiznék újra. Olyanok válaszát várom, akik ezen a területen vannak, hallgatók, végzettek, tanárok...

Országszerte tól-ig szinten mennyibe kerül egy félév? Már 140-et is hallottam, ez talán még ki is bírható.., de kíváncsi vagyok!

Ja és nem ügyvéd szeretnék lenni, csak hogy trendi legyek! ;) Nekem fontosabb egy tekintélyesebb pálya, hivatás, mint a "halom" pénz!


2010. dec. 14. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Elkezdtem a jogi asszisztenst, aztán rájöttem, hogy ennél jobban érdekel, így az idei évben elkeztem a PTE-n a jogot. Nekem nincs jogi asszisztensim, csak egy egyszerű érettségim, nyelvvizsga nélkül. 30 éves vagyok...

Az érettségi jegyeimet hagy ne soroljam, talán egy négyest vittem az egyetemre, a többi ez alatt volt...

Most benn vagyok, lassan túl az első fél éven. Nem érettségiztem újra (megtehettem volna, de minek), jelenleg fizetősre járok. Megpróbálok úgy tanulni, hogy átkerülhessek államilag finanszírozottra.

Neked helyzeti előnyöd van: van egy jogi asszisztensid, ez plusz pont és vannak tárgyak amiből fel is ment...

Úgyhogy mindenképp menj neki, Pécsett 140e Ft egy félév.

Hozzáteszem, hogy amennyiben nem kerülnél be a normál felvételi eljárásban, akkor a pótfelvételiben szinte biztos, hogy be fogsz kerülni.

Az elmúlt években ide 220 pont között volt a felvételi ponthatár, így ha ennyit tudsz "domborítani", akkor simán benn vagy.

2010. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezzel teljesen megválaszoltad a kérdésemet, bár azért még szívesen látom más véleményét is, ez megnyugtató volt! :) A jogi asszisztens szakma még folyamatban van, de az egyetemre össze akarok rakni némi pénzt előre, ami csak úgy megy, ha kimegyek külföldre kicsit "kapirgálni". Sztem ezek alapján akkor még államilag finanszírozottra is lenne pici esélyem, ha megvan a szakmám... Hehe, az érettségim nekem is hasonló lehet a Tiédhez ezek szerint!
2010. dec. 16. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!