Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért Afrikában készül a...

Miért Afrikában készül a legtöbb természetfilm?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa kérdés, mert vannak más természetfilmek is, mint pl. Alaszka, Ausztrália. Steve Irwin többnyire Ausztrália állatvilágát mutatta be, mivel őmaga ausztrál (kár, hogy meghalt). Nagyon imádtam a műsorait, mert lenyűgözött az ottani állatvilág.

Nemrég mutatták be David Attenborough legújabb műsorát, a Dynasties-t. Nekem tetszett. Ekkor tettem fel a kérdést, hogy miért pont Afrika a természetfilmesek paradicsoma.



2019. jan. 4. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben az egzotikussága mellett az is szerepet jàtszik, hogy ott van a legtöbb nagyvad. Màrmint, amik tènyleg nagyok :D

Valamint sokkal nyitottabbak a sivatagos területek/szavannàk, így könnyebb is filmezni.

2019. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Afrika tele van egzotikus állatokkal. Oroszlán, hiéna, elefánt, viziló, gazella, zebra, krokodil,, zsiráf, orrszarvú, hangyászsün, miegyéb. Ezek a filmek európaiaknak és amerikaiaknak készülnek, akik gyerekkoruktól ezeket az állatokat találják egzotikusnak. Ezeket rajzolják oviban, iskolában, színező és mesekönyvekben látják őket, állatkertben találkoznak velük.

Természetfilmesként az a célod, hogy olyan műsort csinálj amit a tv-k megvesznek. Ezekről az állatokról szóló filmeket mindenki megveszi, mert az embereket érdekli hogy élnek a természetben úgyhogy aki pénzt akar csinálni, az főleg odamegy.

2019. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Másrészről, az átlagembernek elérhetetlen, hogy vadon ezeket az állatokat lássa. Mondjuk nekem már kicsit unalmas, hogy állandóan, oroszlán, meg Afrika, de lehet nagyon sok más természetfilmet is találni. Engem simán érdekel a hazai, vagy a nem oly egzotikus területekről szóló filmek is, bár én mint természetvédelemmel is foglalkozó ember más szemszögből nézem az egészet :)
2019. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőek már leírták, de én hozzáadnék még egyet: Afrika olyan elérhetetlen. Mármint egy átlag embernek egy másik földrész, ország sokkal érdekesebb, mint a sajátja, mivel azt jobb esetben már ismeri. Plusz Afrika valamilyen szinten elszigetelt.
2019. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
kifejezetten jobban szeretem a nem afrikaiakat, a szavannától már a** kivan, a natgeo, szerencsére kb a világ minden helyén forgatott az elmúlt 5 évben
2019. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2-esnek: a hangyászsün Ausztráliában él :) De semmi gond, előfordulnak ilyen tévedések. Volt, aki azt hitte, a hangyász afrikai állat, de nem.


És mindenkinek is köszönöm a választ :)

2019. jan. 5. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert már csak ott élnek igazi nagyvadak, amelyeket ráadásul sokkal egyszerűbb lencsevégre kapni, mint mondjuk az indiai vagy szibériai erdőkben élő tigriseket, farkasokat és zsákmányállataikat. De nemcsak a könnyű megfigyelés számít, hanem a méret is. Ezért nem készül túl sok dokumentumfilm a cickányok, a ragadozómadarak vagy éppen a ragadozóhalak és delfinek életéről. Utóbbi kettő esetén az se előny, hogy az ember könnyen maga is zsákmánnyá válhat (főképp a cápáknak), míg a szárazföldön a lőfegyverek viszonylag nagy biztonságot tudnak nyújtani.
2019. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!