Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gazdik! Ti havonta mennyit...

Gazdik! Ti havonta mennyit költötök a kisállataitokra?

Figyelt kérdés

Főleg a kutya,cica,(törpe)nyuszi tartókra gondolok.

Mennyit szántok tápra, milyen minőségüt (márkát) szoktatok venni?

És ti ha megláttok mondjuk egy szebb nyakörvet a kutyusotoknak akkor megveszitek? Vagy ti szoktatok télen (az ölebekre gondolok) kabátot adni a kutyusokra?

Szóval összegében hogy mennyit költötök tápra, és hogy vesztek-e puccosabb dolgokat a házi kedvenceiteknek?


Pl. [link]


2010. jún. 29. 10:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Meg persze az oltásokra és más fontos szükségletre is gondoltam.

Ja és írjátok már meg azt is hozzá hogy milyen állatkátok van.

2010. jún. 29. 11:00
 2/12 anonim ***** válasza:

20 kg körüli keverék kutya.

Táp: 6500-7000 FT havonta,kimérve veszem. Acana.

Kiegészitő: Heti egy nagy füstölt csont ami 100 forint. Ez havonta kb. 300-400 forint.

Bolha nyakörv:3 havonta egy 700-as(noname). Vagy félévente 3500(scalibor).Ez attól függ hogy állok anyagilag épp akkor.

Oltás: évente 10500. + ha van valami baja.

Kozmetika: Évente egyszer 5000-6000 Ft.


Nyakörvet az elején megvettem meg a felszerelését(drága mulatság volt de megérte). Én inkább játékot szoktam neki venni úgy hogy ami tetszik, de nem viszem túlzásba inkább félreteszem és spórólok ha van valami baja meg azért nekem is kell ennem:D Ilyen ruhákat meg stb. nem szoktam venni neki(kerti kutya)

2010. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A macskánk whiskas tápot kap darling konzervvel, nincs semmilyen kütyüje, egy régi fotel ülőpárnáján szeret aludni, bármi másra cseréljük azt választaná, fölösleges pénzkidobás lenne(kipróbáltuk).

A kutyák pedigreet esznek házi koszttal, nem érdekel mások véleménye, nekünk 20 éve bevált, nem jobb mint más. Van több hosszúságó pórázunk, 1 bőrnyakörv, 1 hám, 2 strapabíró labda és 3 kefe. Ha valamit veszek, mindig arra figyelek, hogy praktikus, hosszú életű, erős darab legyen. A kutyának annyira mindegy hogy strasszköves vagy bőr nyakörve van, sőt igazából a csicsás cuccok általában kényelmetlenebbek. Aki igazán a kutya érdekeit nézi, praktikus darabokat vesz és ajándékként inkább vigye el a kutyát egy nagy kirándulásra, jobban fogja élvezni, mintha kapna egy tizedik nyakörvet.

Ruha: soha nem szégyeníteném meg vele a kutyámat. Szőre van, a kopaszt meg nyomoréknak tartom, az ember csinálta ilyen szerencsétlenné.

2010. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Alapimmunizáló oltásokat, féreghajtásokat megkapták, évente veszettségi +féreghajtás, piret mixet használok kirándulások előtt(900 ft és sokáig elég).
2010. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 tengerimalacom,lassan 2 éve,nekik a forgács ingyen van(úgy kapom asztalostól),tápot 2 havonta veszek 1kg-ot kb,az úgy 700ft,azon kívül ugye a fű ingyen van,répát,almát uborkát,paprikát kapnak legtöbbet,...Nehéz kiszámolni így,de kb egy nap 100ft zöldséget/gyümölcsöt esznek meg,a ketrecet ugye csak egyszer kellett megvenni,az 13000ft volt.


Van egy keverék kutyám,aki 35kg.A kezdőoltások sztem összesen voltak vagy 30000ft.Évente egyszer megelőzőoltásokat kap(betegségek ellen)az 8000ft,félévente féreghajtót és veszettség ellenit,az 2500ft.Bolhanyakörv 5havonta 800ft,havonta kb 2 tálca csirkefarhát 500ft, disznócsont néha veszek 1-1 kg-ot az 100ft.A tápot nem szereti,de néha megeszi,ezért évi kb 6000ft neki a száraztáp,havi kb 3szor kap konzervet az úgy 3000ft.Ja és amúgy általában én főzök neki,vagy maradékot kap(apukám szakács)mert utálja a tápot,akkor kap azt,ha nincs időm főzni neki,vagy apu nem dolgozik.Egyszer vettem neki nyakörvet,pórázt az volt 9000ft,ami jó lesz sztem 10 évig is,addig nem veszek neki újat,mert sztem nem kell kettő neki.Ja és havonta veszek neki jutalomfalatkákat,fél kg 500ft.Kabátkát ő nem hord mert van bundája.


Van 2 kandúrom is,ők 2 évesek lesznek.Megkapták az alap oltásokat,az sztem 15-20 ezer lehetett,azóta évente féregtelenítés és veszettség elleni oltások,2000ft*2. Havonta veszek száraztápot,kb 2kg-ot,az 1000ft, cicakonzervet akkor kapnak ha megyek boltba(heti 1*)az alkalmanként 150ft.

Más nem jut eszembe még mikre költök. Ja játékot nem vettem nekik soha,mindig én csináltam mindent.Ha megtetszett egy játék a boltba lefényképeztem és itthon megcsináltam nekik=)

2010. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 kutya (32 és 35 kg)

- táp: havonta min. 15 kg - 7300Ft

- 3 havonta frontline: 2X2800Ft

- évente oltás: 5000Ft

- féreghajtás 3 havonta kb 2000Ft

- beteg kutya gyógyszerei: negyedévente 15500Ft + havonta kb 3000Ft

Felszerelésre csak akkor költök ha tényleg szükségünk van rá. Már meg van mindenük, csak az elhasználódott dolgokat kell pótólni.

2010. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 éves fiú cicám van

Kaja: kb 2 naponta egy konzerv, kitekat vagy valami olcsóbb, plusz száraz táp: whiskas.

bolhanyakörv 500 ft körül, elég sűrűn kell venni, mert elhagyja, de szerencsére nem szokott bolhás lenni.

amikor kaptam a cicát akkor vettem neki pár tálat.

nagyon ritkán veszek neki valami finomabb falatot.

játékot, fekhelyet én csináltam neki mindig.

2010. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

26 kg - kutya


táp: havi 10-15 ezer attól függ mennyit vgyunk apumnál, mert ott az ő tápját eszi :)


ahányszor bemegyek a fressnapfba veszek még valamit, a kutya az amire sose sajnálom a pénzt, utána meg persze dühöngök, hogy minek kellett vezetőpálcát vennem ötezerért, mikor a kutya meg akarja enni, és hiába küzdök a klikkerrel, követni nem akarja. Vagy bekapja, vagy nem foglalkozik vele.


Oltások - jó hogy mondod épp aktuális a veszettség elleni, de asszem beadatom neki a kennelköhögést is. kb évi 10 ezer


Kutyasuli, szemináriumok: végtelen pénznyelő.

Ha bármi van, állatorvos: végtelen pénznyelő

Sampon, kefe (mindig elhagyom): félévente 5000


Most, hogy így számolgatok, tuti, hogy a két és fél év alatt benn van legalább 7-800 ezer forint, pedig rossz helyről vettem, és még csak 2,5 éves, és ivartalanítva van, tözskönyve nincs, tehát semmilyen komoly szándékom nincs vele.


Basszus, vehettem volna autót is, de mindegy, mert jobban megérte :)

2010. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hát nekem a kutyám 55 kg egy évben biztos rámegy 120-nál több. Ha olyan helyen vagyok mindig veszek neki valamit pl.:Játékok, vagy nyakörv.... Meg van 2 törpenyulam. Azoknak van pl ilyen kis kaja (nem tom milyen márka) 100 ft, és olyan 8 napig elég. Meg forgács + széna. De kell nekik fogkoptató is az szerintem 200 körül van.... Meg önitató... aztán ennyi... Akarod beoltatod, de az előzőt beoltattam és másnap megdöglött szegény... Ha szabadon akarod akk ivartalaníttasd, mert akk nem veszti el a szobatisztaságát hamár abban a korban van, vagy ha többet akarsz, és nem akarsz több száz nyuszit évente.... Ha meg két pasi akk verekedni fognak.
2010. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ezt jól megaszontam na mind1...xd Az a lényeg ha csak egyet akarsz nem muszáj ivartalanítani csak ha szabadon akarod, és nem akarod hogy mikor ivarérett lesz elveszítse a szobatisztaságát.
2010. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!