Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idos koraig...

A baba mennyi idos koraig kotelezo a vizet felforralni, illetve mennyi ideig vasaltatok azokat a holmikat neki amik nem is gyurottek csak fertotlenites szempontjabol?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 12:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem vasaltam a babaruhákat, pláne ha foltos, mert akkor tényleg esélyed sincs kitisztítani.

Ha textil pelust használnánk azt sem vasalnám, csak 90fokon mosnám. Ez az örült fertőtlenítés mánia...

Forralt víz, nálunk a felnőttek sem szívesen isznak csapvizet, ezért palackos vizet veszünk, és ha már vesszük, akkor babának adhatót, szentkirályi, ezt forralni sem kell, sose forraltam, mondjuk elég későn kellett kiegészítő folyadékot adnom az anyatej mellé...

2010. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A vizet kb. 1 éves koráig forraltam, vasalni csak 6-8 hetes koráig vasaltam és csak a bady-t vagy a kisinget + a ruhapelenkát.

19 hőnapos kisfiú anyukája és 30 hetes kismama

2010. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

A vizet nem tudom, mert a féléves fiamnak még bőven tervezem forralgatni.

A vasalásnál már ott tartok, hogy mostmár a zoknikat és előkéket nem vasalom... :) A többit holmiját is inkább csak megszokásból, és a szépség kedvéért vasalom. Jobban tetszik nekem, ha szépen be vannak hajtogatva a szekrénybe, és amikor előveszem és ráadom szép sima a ruhácska. Hozzáteszem, soha nem tudtam úgy teregetni, hogy ne gyűrötten száradjon meg a ruha, szóval én még mindig vasalok.

2010. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szentkirályi mentes vizet veszek, azt nem kell forralni. Előtte Vöslauert vagy Janát vettem, azokat sem forraltam, 24 óra letelte után sem (csak hűtőben tároltam mindig).

Vasalni elsősorban nem a fertőtlenítés miatt szoktam, hanem mert nagy fordulatú a mosógépem centrije, és nem szeretem gyűrötten ráadni a ruhákat.

2010. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

1 évesemnek még forralom a vizet.

A mi ruháinakt is vasalom, az övét meg pláne. Én nem tudok úgy teregetni, h ne legyen gyűrött, meg a mosógépünk is magas fordulatszámon centriz. De néha örülnék, ha nem kéne vasalnom, de azt sehogy sem tudom elkerülni, h a csipesz nyoma ne maradjon benne a ruhában.

2010. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az én mosógépem is iszonyatosan gyűri a ruhákat, csak emiatt vasalok. Amúgy olyan 6-7 hós kora körül leálltam a zoknik, előkék, stb. vasalásával.

1 éves koráig elvileg forralni fogom a vizet, de néha most is kap csapvizet, ha épp otthonfelejtem a vizét, vagy még nem hűlt le a forralt víz. Sokkal jobban ízlik neki, mint a forralt, nem tudom, miért.

Most 10 hónapos.

2010. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Akkor rossz a mosógépetek, vagy az enyém, 1100fordulaton, majdnem szárazon veszem ki a ruhákat, és nem gyűrődik, csak a párom ingjeit kell vasalni, de azokat sem órákig, hogy szépek legyenek.

Teregetni pedig lehet szépen is, és kilógják a ruhák a gyűrődést.

Rugikat be patentolva, kiigazgatva, és szépen felteríteni a szárítóra. Az én ruháimat sose vasalom, mégse mondanád meg, hogy vasalatlanok...

2010. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16 hónapos,ha nagyritkán csapvizet kap,azt forralom.Az üvegeset már olyan 1-2 hónapja nem.Vasalni még szinte mindent vasalok neki,de nem fertőtlenités szempontjából.Amit nem vasalok azok a zoknik,farmerek,előkék,meg meg olyasmik amiken nem látszik meg ha gyűrött.
2010. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
Én 1éves koráig forraltam,utána egy ideig palackos babavizet adtam(1-2 hétig,ezt az orvos ajánlotta),vasalni meg 6 hónapos koráig,kivéve a pizsiket,azokat kevesebb ideig.
2010. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Vasalni máig vasalok, persze ilyet, hogy zokni, előke, soha nem vasaltam. Nem fertőtlenítés miatt, hanem mert 6-an vagyunk, nem mindig tudom azonnal összehajtogatni a ruhákat, ahogy a szárítóról összeszedem, így gyűrődnek. 4 gyerek mellett sok ruha összejön, néha a 3 hatalmas szárító sem elég :)))

6 hónapos volt a lányom, mikor kóstolgatni kezdett, de anyatejen kívül nem fogadott el mást. Így csak kb.8 hónapos korától kapott vizet. Néha forraltat, máskor palackosat. 1 éves lehetett, mikor már egyáltalán nem forraltam neki. Igaz, nálunk nagyon jó minőségű a csapvíz.

2010. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!