Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Házi tejet (tehén) miért kell...

Házi tejet (tehén) miért kell / ajánlatos felforralni?

Figyelt kérdés

Haverom azt állítja fel kell forralni a házi tejet. Mégis olvasok olyan írásokat, hogy sokan forralás nélkül is fogyasztják, én is szoktam akár fél litert is egy nap így fogyasztani, és még az íze is jó:).

Szeretnék olyan választ kapni, ami fényt derít arra, hogy miért kell mindenképp felforralni, ha kell egyáltalán?


2010. nov. 18. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én is iszom nyersen, de elvileg azért ajánlott forralni a házi tejet, hogy az esetlegesen bennelevő kórokozók elpusztuljanak. Ha eddig semmi bajod nem volt a forralatlan tejtől, és mindig ugyanonnan veszed, megbízható, tiszta helyről, akkor idd ahogy jólesik.
2010. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A forralással megölöd a benne lévő baktériumok jelentős részét. Ez az előnye. A kérdés annál összetettebb, hogy egyértelműen kijelenthessük, hogy kell-e vagy nem. Értékes dolgokat is elpusztítasz a forralással.
2010. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A benne esetleg előforduló bacik miatt. De én nem szoktam felforralni.
2010. nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én is jobb szeretem a nyers, frissen fejt, még langyos tehéntej ízét, mint a forraltat, de tény, hogy a nyers tehéntejtől súlyos fertőzéseket, pl TBC-t lehet elkapni.

2010. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A link amit küldtél a kecsketejre vonatkozik, ez igaz a tehéntejre is?
2010. nov. 18. 22:37
 6/7 A kérdező kommentje:
A végén említi a tehéntejet is bocss a kérdésért
2010. nov. 18. 22:38
 7/7 anonim ***** válasza:
szia! kiskoromban én is forralatlanul ittam nagybátyáméknál, és lám, itt vagyok. Egyenesen fejés után ittuk. de manapság már felforralom, már csak azért is, mert idegentől veszem, és nem láttam a tehenet. Tartalmazhat bacikat, a bacik váladékait...de persze nem valószínű, hogy beteg lesz az ember, de előfordulhat.
2010. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!