Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek haziallata van, nem...

Akinek haziallata van, nem dolgozik?

Figyelt kérdés
mindenki 0-24-ben kutyazik-macskazik? Tokre ez az erzesem. Kerestem egy temat, elolvastam par kerdest emiatt. Es mindenhol ezt irjak a valaszolok, hogy orakat KELL foglalkozni az allattal, kulonben nem vagy jo gazdaja. A nap reggel 7kor indulassal kezdodik, az elott nem sok ido van. A hazaerkezes utan sem. Ez tok paradox. Es ha mellette gyereked is van? Vagy eleted? De nem is, tul messzire megyek, mert eleve munkad se lehetne, ha folyamatosan foglalkozast igenyel az allat.
2019. ápr. 12. 08:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen állat és mennyi. Egy tucatnyi baromfira elég egy nap kb. negyed óra, de egy aktív kutyának ennek a többszöröse kell.

Mindig vannak nagyot mondók, de olyanok is, akik tényleg rengeteget foglalkoznak, dolgoznak a kutyájukkal. Ahol többen laknak, ott ha mindenki csak egy kicsit foglalkozik velük, már abból összejöhet több óra. Én például reggel játszom egy kicsit a kutyámmal, tanítom stb. (kb. fél órát), este több időm van rá, olyankor van egy hosszabb séta, közben szintén tanítás, esetleg játék más kutyákkal. Amíg dolgozom, 10 órára egyedül maradna, ha lakáskutya lenne, de nagy a család és van kert is, úgyhogy ingerek, jó szó, simogatás, játék jár neki nap közben is. Nem tudom, unokától a nagyszülőig hány órát foglalkozunk vele, de csak az én részemről megvan legalább 1,5-2 óra.

2019. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálunk pl a macska megkattan, hogyha nincs vele foglalkozva. Halál nyugodt jobbra-balra fekvősek mind a kettő, de ha késő estig dolgozok, nem foglalkozok velük utána, mert kb hazaérek alszom, akkor éjszaka/hajnalban megőrülnek (ugye nem volt levezetve az energia, túlpörögnek), rohannak neki mindennek, nyávognak, kergetőznek. Az alvásnak meg lőttek.

Ha foglalkozva van velük, akkor nincs ilyen.

2019. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azt kell felmérni mindenkinek, hogy milyen kutya/macska illik hozzá. Vannak fajták, amiknek tényleg extra sok foglalkozás, mozgás kell. De vannak nyugodtabb fajták.

Nekem is sok időt vesz el az életemből a kutyázás, hozzájuk igazítottam sok mindent. Az igazán aktív korszakukban, én is szinte 0-24-ben kutyáztam (bár én velük dolgoztam). Most, hogy már idősebbek így elég az a napi 2-3 óra foglalkozás, illetve hétvégére szinte mindig velük szervezünk programot.

Nekem is van magánéletem, napi 8 órában dolgozom, edzeni járok (vagy kutyával futok). Meglehet oldani, ha igazán akarja az ember. De azt én is túlzásnak érzem, hogy a kutyát ne lehessen otthon hagyni napi 8-10 órára. Egy lefárasztott kutya végig alussza a napot.

2019. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én hajnali fél 7-kor indulok munkába. Reggel megetetem a macskákat, nehogy éhen haljanak mire hazaérek. :D

Ők lefoglalják magukat, nagy a ház, van mászóka, kaparófa és egy csomó más játék. Bár a nap nagy részében inkább csak alszanak. Ha hazaérek akkor szoktak megrohamozni és felváltva dögleni az ölemben.


A kutya is kibírja a kertben azt a 8 órát amíg dolgozok, nézelődik, fekszik.

Általában 1-2 órát játszunk a kertben, aztán este megyünk sétálni hosszabb időre. Ha korán hazaérek akkor lemegyünk a futtatóba is bandázni. Nyáron meg hétvégente vagy délután amikor nagyon meleg van, viszem úszni és több órán keresztül a vízparton vagyunk. Évente 2x jön velünk nyaralni, tavasszal meg ősszel meg sokat túrázunk.


Nem gondolom, hogy olyan sz@.r élete lenne, amiért 8 órát ki kell bírnia nélkülem a kertben. :D ahol van egy szigetelt kutyaháza, fedett terasz ahol van kosara és saját medencéje is van...

2019. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
ez nagyon adja ez a kerdesssss
2019. ápr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!