Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Természetes muslica-írtót...

Természetes muslica-írtót hogyan lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy ecetes vizet kirakni, vagy hasonló vonzó dolgot számukra... Nagyon sok van a konyhában:(
2008. nov. 11. 06:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
93%
Erre én is nagyon kíváncsi vagyok. Nem tudom, hogy nálam attól tűntek-e el most, hogy egész nap nyitva volt az ablak és jött be a jó hűvös levegő, de újra kezdenek megjelenni és utálom őket!!!
2008. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs muslincairtó, de én azt csináltam, hogy kitakarítottam , kimostam az összes konyhaszekrényt és minden gyümölcsöt betettem a hűtőbe, az ablakon át kihajtottam a maradék muslincát, meg volt ami a szemetesbe volt és gyors levittem a kukába. Persze néhányat összenyomtam jó laposra, mert idegesített már nagyon.

Most még előfordul 1-2, de talán márnem lesz invázió. Az egész ország ilyen???- mert én pécsről írok, és itt szörnyű.

2008. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, muslicákra jó-e, de egyszer egy lakásban szúnyogokat fogtak be úgy, hogy egy dunsztosüvegbe étolajat öntöttek úgy, hogy a belső oldala is olajos volt. Arra ha rászálltak a szúnyogok, ott is maradtak. Kissé gusztustalanul nézett ki, de hatékony volt. Pár légy is akadt benne. Azt hiszem, ki fogom próbálni, mert nálunk is vannak, nem túl sok, de több, mint elviselhető. (Komló)

-Macska-

2008. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

sziasztok!

én Budapestről írok és pár napja nálam is muslica invázió van.Panelba a 4.-en! eddig is volt néha pár darab ha kint hagytam gyümölcsöt, de napok óta 40-50 rajban mozog.

már minden rájuk fújtam!!!dezodortól kezdve a zsírkőoldóig de ezek mutánsok!!

mi lehet? időjárás?

2008. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Itt is százszám zümmögnek (Vas megye). Mi elektromos csapdát tettünk ki (max. 5 ezerért már lehet venni), elé egy félbevágott almát és egy üres sörösdobozt csalinak (a szag miatt). Már jól tele van, csak úgy pattognak, és persze ritkulnak.
2008. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bp mellett is muslicabuli van..én leütöm őket,de egyszerűen nem fogynak,azt sem értem már mire jönnek:(
2008. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam már lassan 4 hete gomolyog a muslicafelhő(Pest)

pedig már mindent kifertőtlenitettem és csak nem döglenek meg még a rovarirtótól sem!

2009. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Üdv!


Szintén Pest, de mivel a konyha viszonylag tiszta, rájöttünk, hogy a dögök a szobanövények földjében születnek meg és onnan jönnek. Nálunk kétféle védelmi rendszer van:

1. A legtöbb növényhez közeli sarkot kiadtuk egy piciny póknak, aki lelkesen beszőtte a fal és az odatett hangszóró közötti teret, és lelkesen és sikeresen vadászik.

2. Auchan-ban vettünk "élelmiszermoly" csapdákát. Ez olyan ragacsos papír háromszögbe lehet hajtogatni és a közepén van még valami feromonkorong. Ezeket elhelyeztük lámpák mellé és hetente 4-5 kis dög bele is ragad.

Amióta a csapdákat használjuk egész elvíselhető a dolog. Állítólag van spéci muslica (alias gyümölcslégy) írtó aerosol de én még nem láttam...

2009. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A tévében láttam (Milyen tiszta a lakásod?), hogyan készítenek légycsapdát. Dunsztosüvegbe öntenek valamennyi színes gyümölcsbort, abba tesznek kicsi mosogatószert, és lefedik fóliával, amit ceruzával kilyukasztgatnak. Elvileg a légy az illatra beszáll, de kijönni már nem tud. Szerintem muslicák ellen is kiváló. Ki fogom próbálni, ha aktuális lesz.

-Macska-

2009. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nálam a legjobb módszer a porszívózás volt. Leszedtem a porszívó végét, és a csövön keresztül felszívtam vele a plafonon lévő muslicákat. csak a pár százaléka élte túl. Ezekre meg a már említett háromszögcsapda is elég.
2010. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!