Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Természetes muslica-írtót...

Természetes muslica-írtót hogyan lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy ecetes vizet kirakni, vagy hasonló vonzó dolgot számukra... Nagyon sok van a konyhában:(
2008. nov. 11. 06:49
1 2
 11/12 saygombolyu válasza:

A sok hasznos ötlet mind jól hangzik, de mintha nem akarna beválni.


Sajnos nálunk Édesapám nemrégiben pálinkát főzött a kertes házunk körül (garázsban és udvaron, a teraszunk alatti helységben erjesztve a gyümölcsöket). Ennek hatására eddig 14 éve soha nem látott mennyiségű muslica van a házban.


Először a nappaliban jelentek meg az ablaknál (nincs rajta szúnyogháló) és tobzódtak a párkányon, tele van tetemekkel még most is.

Pár órája szinte már invázió szerűen tele van velük az egész ház. Az alsó szinten egy légtérben van a nappali-étkező-előszoba-konyha. Így ők szabadon szaporodhatnak, lephetik el a plafont, párkányt, falakat. Vacsorázni próbáltunk a teraszunkon, étkezőben, de a muslincák folyamatosan ránk szálltak beleragadtak az ételbe stb. Nincs elől ételmaradék. Az emeleti szobákban is vannak, a folyosó lámpája körül annyira sokan vannak, hogy szabályos motoszkálást lehet hallani..


Így több helyre tettem ki 10- 15 befőttes üveget alufóliával, kis lyukakkal, benne különböző oldatokkal: cukros-mézes-olajos, ecetes-mézes-olajos turmixokkal. Egy darab muslinca sincs bennük. A következő a mosogatószer lesz.. Tettünk ki csokorban levendulát, de mintha az se működne..


Egyetlen helységbe nem jutottak be, a saját alsó szinten elhelyezkedő szobámba. Mivel egy hónapja használok konnektorba tehető vape készüléket. Nem tudom mással magyarázni. Reggelre eltűnnek, este újra megjelennek, a családtagokat szétveti az ideg, a szülők pedig elutaztak külföldre.. Emlegetjük is őket gyakran.


Valakinek van valami használható ötlete?

Előre is köszönöm!

2013. aug. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Porszívó. Gyors és hatékony. Többször kell használni, kicsi idő különbséggel, de én most 1 nap alatt kivégeztem őket! Nekem semmilyen keverék nem vált be, nem szállnak bele.
2014. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!