Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szúnyog mit csinál a kiszívo...

A szúnyog mit csinál a kiszívott vérrel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Amit te az élelemmel, amikor megetted. A számára hasznos anyagokat a szervezete kiválasztja, és a maradék távozik belőle.
2010. júl. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

szia!


Nem értem a kérdést. Az a tápláléka. A növényeken lévő tetű a növény nedveit szívja. A szúnyog az emberek és az állatok vérét.

2010. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2010. júl. 6. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen így van.Csak a nőstény szúnyog szív vért,és neki is csak a szaporodáshoz kell,ha jól tudom.A hím szúnyog kizárólag növényi nedveket szív a fák kérgéről.És a nőstény is azt csinálja,de a petéknek szükségük van vérre(nem tudom,miért,csak ezt olvastam).Szóval igazából a fák kérgén lévő nedvekkel táplálkoznak:)
2010. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

óó,

ez így már más

köszönöm

2010. júl. 6. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:

A hímek teljesen ártalmatlanok: a nőstényekkel ellentétben nincs is olyan szájszervük, amellyel kiszipolyozhatnák a gyanútlan áldozat testnedvét. Így attól sem kell tartanunk, hogy egy férfitesttel, de női aggyal született moszkitó esetleg megcsapol minket. A legfeljebb egy hétig élő hímek vér helyett növényi nedveket, nektárt szívogatnak.


nőstények is fogyasztanak nektárt, viszont hosszabb ideig, két héttől akár öt hónapig is élhetnek, noha a hosszabb életciklus eléréséhez nem kell vért szívniuk. Arra egy magasabb cél érdekében, a fajfenntartás miatt van szükségük. A hímeknek meg kell termékenyíteniük a nőstényeket, ezenkívül nem sok dolguk van, energiaszükségletüket bőven fedezi a nektár.


A nőstényeknek viszont le kell rakniuk a tojásokat, minél többet és minél jobb állapotút, ami kiadósabb étrendet kíván. Jelentős mennyiségű fehérjére van szükségük – a tojások lerakása mellett a peték fejlődéséhez is sok fehérje kell –, és mindezt vérszívásból fedezik. Ha nem jutnak vérhez, akkor a tojások nem kelnek ki. Egyes források szerint a tojásrakáshoz szükséges vérmennyiség megszerzéséhez egy csípés is elegendő, mások kettőt tartanak a minimumnak, bár az sem mindegy, mennyi ideje van vérrel feltöltődni a szúnyognak. Szerencsétlen módon a két csípés pont annyi, mint ahány a malária terjesztéséhez kell.

2010. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!