Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet alkalmazni a...

Miért nem lehet alkalmazni a szúnyogriasztó készüléket, ha állat is van a szobában?

Figyelt kérdés

Kaptam egy szúnyogriasztó készüléket, ami elvileg remekül működik, nyitott ablak mellett sem repülnek be a szúnyogok tőle. Ma olvastam rajta, hogy használat közben vagy ki kell vinni az állatokat a szobából (kezdve a halaktól a nagyobb testűekig) vagy pedig teljesen le kell takarni a ketecet, akváriumot, amíg a riasztó üzemel. Na most, én tengerimalacokat tartok, és ha teljesen lefedném őket, hogy véletlen se jusson be bármiféle levegő a ketrecbe, gondolom nem kell kommentelnem, milyen sorsra jutnának szerencsétlenek... A szobából nem tudom őket kivinni, itt van nekik kialakítva a helyük, itt fér el a ketrecük.


Minden éjjel vadászni kell a szúnyogokat a szobában, annyian vannak, félek, hogy a malackáimat is támadják már...


Miért nem lehet egy adott szobán belül alkalmazni? Valóban bajuk lenne tőle ha naponta pár órára bekapcsolnám?



2019. jún. 14. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Szúnyogháló?
2019. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szúnyoghálót nem tudunk felrakni. Elég fura, régimódi ablakok ezek, nem tudom pontosan leírni hogy milyen, a tulaj is megmondta, hogy nem lehet rárakni hatákonyan egy szúnyoghálót.
2019. jún. 14. 17:33
 3/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az ultrahangossal az a baj, hogy sok állat hallja azt a frekvenciát és folyamatos visítás mellett kell tölteniük az éjszakát. A vegyszeressel meg hogy belélegzik és mivel a légzésgyorsaság/testtömeg arányuk nagyobb mint az emberé, jobban is érinti őket. Mondjuk ezeket úgy engedélyezik, hogy kisgyereknek ne ártson, úgyhogy nagyobb állatokkal, kutyával, felnőtt macskával nem okoz gondot már.
2019. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne szúnyoghálót feltenni? Pláne öntapadósat? https://www.youtube.com/watch?v=osVRr5_SSPY
2019. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Úgy döntöttem, más megoldást keresek.


Hármas, azért mert az ablaknak nincs olyan része, pereme, ahova megfelelően fel lehetne ragasztani. Én nem tudom, ilyen ablakot még sosem láttam, mint ezek, alig lehet őket kinyitni, becsukni, szúnyoghálót rárakni meg lehetetlenség tényleg...

2019. jún. 14. 18:25
 6/6 anonim ***** válasza:

A szúnyogok nem szeretik a szelet. A teraszon, ami felett csk tető van, egyetlen oldalfala sincs, felszereltem egy nagy mennyezet ventilátort. (Azért egy 120 cm átmérőjű nagyot, mert a kicsik zajosak.) Azóta nyugodtan vacsorázhatunk a teraszon, nem zavarnak a szúnyogok.

A nappaliban már évek óta van egy 127 centi átmérőjű. Eleinte a kánikula miatt járattuk, de rájöttünk, este ha forog, nyugodtan felkapcsolhatjuk a villanyt kitárt ajtó mellett, nem jön be egy sem.

2019. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!