Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Molylepke vagy mégsem?

Molylepke vagy mégsem?

Figyelt kérdés
Üdv! elszaporodtak a lakásomban a molylepkék.. legalábbis idáig azt hittem hogy azok. kicsi 5-6mm hosszúak világosbarnák. átnéztem az összes ételemet(liszt, rizs, fűszerek,..stb) de sehol semmi. ruhás szekrényemben sincsenek (néha egy). viszont a kint hagyott ruháimon vannak . van hogy 4-5-öt is találok,amiket lecsapok. viszont nem tesznek tönkre semmit. ruháim is mind épek. ezek molylepkék vagy nem? mik lehetnek?
2010. júl. 8. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyapjút fogyasztó ruhamoly aranyszínű. De rengeteg fajta van sok élelmiszermoly is.Ezek a gabona és különböző szárazanyagok fogyasztói. Van olyan amelyik át tudja rágni a műanyagzacskót is hogy oda petézzen, dara borsó liszt és egyebek. Ezért azokat kell megnézni nincs e pókháló szerű képződmény benne vagy éppen kukac.
2010. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha Edda búlzt hallasz a ruhásszekrényből, akkor azok sajnos molyok.
2010. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és hogy folytassam az aranybarna ruhamoly csak az állati eredetű anyagot eszi, a kendert pamutot lent, és a műanyagot nem.
2010. júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, aranybarna egy kicsit.

de mint mondtam szekrényben nincs , ruhák épségben... akkor?

2010. júl. 9. 00:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyapjúruha akkor nem eszik.Lehet hogy be lett valamivel hurcolva a lakásba.
2010. júl. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
velem is elofordult, hogy sokaig nem talaltam a forrasat...aztan megtalaltam egyik szekreny moge beesvee egy fel zacsko zsemlemorzsat... alaposan nezz korul, befottes uvegben ha tartasz vmit (lezarva) azon is at tudnak bujni ezek...
2010. júl. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni háztartási boltokban molylepke csapdát. Ez egy háromszög alakúra hajtogatható ragasztós kartonpapir. Elég jól összeszedi őket. Próbáld ki, hátha eltünnek.
2010. júl. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!