Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy macska?

Kutya vagy macska?

Figyelt kérdés

Melyiket szereted jobban? Miért?


Én a kutyára szavazok, volt 2 macskám régen, de szerintem semmire nem voltak jók, volt hogy 2 napra eltűntek, meg úgy kellett fél óráig csörögni nekik a kajával hogy megjenelenjenek és sok mindent nem lehetett velük kezdeni. A kutyával lehet labdázni, sétálni, futni, és szeret minket, látszik rajta hogy a család része akar lenni. És kisbabánk van, azt is imádja, szabályosan őrzi vagy ha kint altatom és felébred és elkezd sírni ha nem rohanok 2 másodperc után hozzá a kutya már nyüszít meg dugja be a fejét az ajtón, hogy mi van már.. Olyan az embernek mint egy másik gyerek, annyira okosak, néha azt hiszem mindjárt leült mellém és megszólal :D Macskáknak nem sok hasznát látom. De kíváncsi vagyok macskások ellenvéleményére is persze :)


2019. júl. 5. 22:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Óh, én a világon minden állatot imádok, az élősködőkön kívül aligha van, amit ne szeretnék!


Viszont ha a kutya és macska közt kell választanom, (sajnos) egyértelműen macskás vagyok! Azért sajnos, mert a nyakamon maradt egy mentett kutyus, és ugyan imádom, és igyekszem mindent megadni neki, mégis úgy érzem, nincs elég türelmem hozzá! Pedig annyira tündér, igazán jó kutya, de nekem nincs rá kapacitásom, rengeteg időt és foglalkozást igényel, amit számomra nagyon nehéz neki biztosítani! Van viszont 4 macskám, akik igazi kis szemétládák, rengeteg bosszúságot okoztak már nekem, pont sikerült kifognom 3 problémásabbat... De hozzájuk értek, ismerem őket, valamiért sokkal nagyobb türelmem van hozzájuk (lehet a kutyától sokat várok?). A macsekoknak lenyűgöz az egész lénye, a kinézetük, a mozgásuk, nem tudom megmagyarázni... :)

2019. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki hogy van vele, de én nem azért tartok állatot, hogy jó legyen valamire. Nekem a macskáim nem tűnnek el, mert a házban laknak, egész nap a s...ggemben vannak. Még csak kajával sem kell próbálkoznom, ha szólok, akkor jönnek. Ölben vannak, bújnak, játszanak stb.


Van kutyám is, őt sem azért tartom, hogy valami haszna legyen (bár nagyon jó házőrző), hanem mert szeretem. Szeretek vele sportolni, kirándulni, labdázni meg csak úgy vele lenni.


Teljesen felesleges összehasonlítani, mert 2 külön faj, nyilván normális ember nem várja el, hogy ugyanúgy viselkedjenek.


A macskát azért szeretjük mert nem kutya, a kutyát meg azért, mert nem macska.

2019. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tökéletes megfogalmaztátok, hogy miért lehet imádni a macskákat.:) Jó volt olvasni.
2019. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt szeretem, de ha választani kéne, inkább a macska.

Nekünk csak cicáink vannak, kinti-bentiek, és hát olyan pofátlanok, hogy csak röhögni lehet rajtuk (pl. múltkor apukám kinyitotta a hűtőt, a macska meg fogta magát és beugrott. Vagy régebben egy cicánk kihalászta a szomszéd kertitavából a halakat és áthozta hozzánk). Emellett viccesek, hülye dolgokat csinálnak, cuki pofákat vágnak, ha eldobsz nekik egy kicsi gumilabdát akkor labda módjára pattognak utána, néha olyan mintha teleportálnának (de komolyan, elmegy az egyik irányba, fél perc múlva a másik irányból közelít feléd, vagy csak úgy bent vannak a házban, de senki se engedte be), és a leglehetetlenebb pózokban képesek aludni (és az általában rettentő cuki).

A macskák is képes szeretni, rendszeresen jönnek az ölembe dorombolni-dagasztani, cserébe megvakargatom a fejüket meg a hátukat, mert azt nagyon szeretik. Plusz velük is lehet jókat játszani, és mindennel elvannak, akár egy fűszálat is huzogathatok nekik, azzal is tökéletesen elszórakoznak.

Meg amikor ilyen pofival bámulnak téged, annak elég nehéz ellenállni:

[link]

2019. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Arra a kérdésre, hogy kutyás vagy macskás vagyok-e mindig azt válaszoltam, hogy állatos. De bevallom, nem sokat tudok a kutyákról, de beiratkoztam egy kutyakiképző tanfolyamra, mert szeretnék ezen változtatni.

Van egy macskám, önkénteskedtem macskamenhelyen és most is van nálam két ideiglenes kiscica. Szerintem nagyon ragaszkodó, értelmes, szórakoztató állatok, ha az ember időt fektet beléjük. A kutyákat is tanítani, képezni kell, meg foglalkozni velük, nem tudom, hogy a macskáktól akkor miért várják el ezek nélkül a feltétlen ragaszkodást.

2019. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Macska

Intelligens, érti amit mondok, szobatiszta születésétől kezdve, nem kell tanítgatni semmire, mindent tud.

Jó velük aludni, kertészkedni.


A kutyákat nem szeretem. Hónapogik kell tanítani őket, mire megértenek valamit. Buták. Nem szobatiszták, azt is tanítani kell nekik.

Büdösek, nyálasak, hiperaktívak. Nem szeretem ahogy futnak hozzám, és ugrálnak rám. Túlságosan örülnek, idegesítő. Büdöset szrnak. Ha takarítanom kell utánuk elhányom magam, tényleg. Főleg esős időben, még büdösebb.

Tönkreteszik a kertet, bútorokat, papucsokat...Legkártékonyabb állat.

Kimondottan utálom őket. Egyszer volt kutyám mert új helyre költöztem és rám erőltette a szomszéd, el is ajándékoztam. Kell a fenének..

Még egy patkány is jobb.

A szomszádom rendszeresen viszi a kutyáját kutya iskolába, már egy éve, de sok eredménye nincs. Fellöki őket, ugrál mindenkire, stb...

2019. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ja, meg a macskának van saját személyisége, véleménye, gondolatai.

A kutya túl buta állat.

2019. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!