Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik neonhalam mintha fel...

Gyudbal kérdése:

Az egyik neonhalam mintha fel lenne puffadva, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ráadásul néha feljár levegőért, mint a Corydorasok szoktak... A mozgása nehézkesnek tűnik, de etetéskor jó étvágya van. A többinek látszólag kutya baja, nagyon elevenek, gyönyörűek.

A medence kb. 180 literes, 25 db neon van benne, 3 db anci és 4 db corydoras. A szűrés rendben van, egyébként egészséges a közeg, azt hiszem.

Kb. egy hete szúrtam ki ezt az egy példányt, hogy fura. Mi tévő legyek?

Köszi a segítséget, előre is!


2019. júl. 23. 21:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt, hogy nőstény, de sajnos nem hiszem, hogy beikrásodott...
2019. júl. 23. 21:31
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
... mint a corydorasok szoktak. Na ez nekem új.
2019. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
...vagy a thoracatumok, azok még gyakrabban, a corydorasoknál ritkábban, de rendszeresen látom, hogy "felszaladnak".
2019. júl. 23. 21:38
 4/11 anonim válasza:
84%
Szerintem rakd egy másik akváriumba ahol egyedül van és esetleg nem tudja megfertőzni a többit de ha kb 1 hét után is ilyen es ne döglött meg vagy nem lett rosszabb az állapota nyugodtan visszarakhatod és nem kell vele foglalkoznod
2019. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát, arra sajnos nincs lehetőségem... Marad hát az árgus megfigyelés. Vagy legyek kegyetlen, és a közösség érdekében áldozzam föl az egyént, jobb félni, mint megijedni alapon?
2019. júl. 23. 22:03
 6/11 anonim válasza:
49%
ha nincs akvárium átmenetileg egy befőttes üveg is megfelel de én minél elöbb kivenném és belenyomnék egy flakon metilénkéket vagy egy parakil turbot.
2019. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
Azt se tudod mi a bajuk , de gyógyszereket ajanjlasz... Csinálj róla képet és pár napig ne adj nekik enni. Granulátummal eteted? Azért a szűrésről , vizcserekről írhatnál.
2019. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kzs ***** válasza:

Hát...fotó nélkül elég nehéz így elmondani, mi baja lehet.

Ami a karantént illeti: csak végső esetben. Ugyanis a neonhal kimondottan rajhal, és ha egyedül lesz egy új közegben, könnyen lehet hogy a stressz végez vele.

2019. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Én is a kajára gondolok első sorban de azért figyeld, hogy nem dörgölőzik e növényhez, tárgyakhoz, talajhoz, ill nem tesz e hirtelen mozdulatokat látszólag ok nélkül. A pikkelyeit is figyeld nem kezdenek e szétállni, a szeme kidülledését is figyeld ill a hal színeit. Mindettől függetlenül, lehetőség szerint tessék beszerezni egy minimálisan felszerelt karantén akváriumot ez egy akvaristának alap felszerelése kell legyen. Egyenlőre gyógyszer és karantén nem kell de egy 30%-os vízcsere és talajporszívózás nem árthat. Várjuk a további és minél részletesebb infókat, esetleg fotókat.
2019. júl. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a lelkiismeretes válaszokat. Legnagyobb meglepetésemre ma délután nem találtam már sehol az illető halat. Nem hiszem, hogy elpusztult, ennyi idő alatt nem tüntetik el az ancik. Talán jobban lett... Most nagyon lesem a medencét, hátha előkerül élve vagy halva. Az az igazság, hogy képtelen vagyok megmondani a pontos számát a rajnak, nem én vettem őket, és az elején még nem is én gondoztam az akváriumot, így ez a 25db, egy körülbelüli szám (egyébként marha nehéz megszámolni őket, baromi gyorsak és egyformák:D). 3 hetente cserélek egyébként 30%-t, sima szegedi csapvíz, persze kezelve - kicsit kemény ilyen típusú akváriumhoz, de a boltban is ilyenben tartják a halakat. A szűrés egy jókora Eheim külső (pontos teljesítményt így hirtelen nem tudok).

A kaja lehet gond, Sera granulátum + harcsatáp, vettem is ma fagyasztott fehér szúnyoglárvát, vörös cyclopsot, és egy lemezest is.

Tudom, messze nem tökéletes a rendszer, hobby haltartó vagyok, igyekszem fejleszteni, ahogy pénzemből/időből telik... Egyébként ezért nincsen túlzsúfolva sem a medence, próbálom a legfenntarthatóbban üzemeltetni a dolgot. De van még meló, tudom.

2019. júl. 24. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!