Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hétig nem leszek itthon,...

1 hétig nem leszek itthon, beadhatom egyszerre a heti növénytápot?

Figyelt kérdés

20 literes garnélás akvárium. Tf planterrel és Tf makroval tápozok. 1-1 ml-t kap hetente, de napi adagokban szoktam beadni. A világítás időkapcsolóra van állítva. Mielőtt elmegyek, beadhatom a heti adagot (vízcsere után) a planterből és a makroból is? Vagy csak a planterből, mert makroból így felesleges?

Illetve mennyi vizet cseréljek? 25-30% körül szoktam, de ebben az esetben cseréljek inkább többet?

Előre is köszi!


2019. aug. 4. 20:04
 1/3 Skid05 ***** válasza:
100%

Nagyon kevés a víz és nagyon sok a táp…egy hétre. Ha makrót benyomod egyben az fixen algabumm lesz, a kis víztömeg miatt még a feles adag is problémás. Ha meg nem lesz makró akkor meg mikró is minek, = ecset/agancsalga, na azt irtsd ki utólag. Gondolom fényforrás-időzítő azért lesz.

3 opciót látok:

vagy egy feles vízcserével indítasz és megkockáztatsz fél heti adagot mindkettőből;

vagy kiméregeted fecskendővel és legalább két napi adagokban önként vállalja vki (először finoman, ha másképp nem megzsarolod ;), hogy beadja;

vagy hagyod az egészet és egy hét múlva kétszeres makróval folytatod pár napig + egy kicsivel több mikróval mint szoktad.

2019. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2019. aug. 5. 10:24
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, én egy ilyen pici akváriumnál inkább kihagynám ezt a hetet és a megszokott módon cserélnék vizet, ha hazajöttem akkor ismét vízcsere és mehet tovább a tápozás.
2019. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!