Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Földrengéstől könnyen törik...

Földrengéstől könnyen törik az akvárium?

Figyelt kérdés
Tudom Magyarországon nem gyakori a földrengés, de ha lenne egy nagyobb rezgés ami még nem házakat dönt le, akkor bizony törnének az akávriumok?
2010. júl. 14. 22:55
 1/9 anonim válasza:
100%
Ha leesik, eltörik .... szinte biztos :)
2010. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a földrengés amplitúdója kritikus interferenciát kelt az akvárium felületén, akkor valóban repedhet az üveg. Ennek azonban kicsi a valószínűsége. Remélem segítettem.
2010. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, ha leesik, hanem hogy a rezgések könnyen törnék-e az üveget.
2010. júl. 14. 23:25
 4/9 anonim válasza:
hát könnyen nem mert a földrengésnek el kellene akkor találni az akvárium rezgésszámát.
2010. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a japán történések miatt jutott eszedbe. És gondolom hogy hallottál már Takhasi Amano-ról az ADA-ról és az ADA galery-lől. Na az japánban van, és az úgy van kiépítve hogy f@szán földrengés biztos legyen. De nem nagy kunszt, elég ha a polifarmnál kicsit vastagabb puha lapot raksz rá, és kész.
2011. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Köszönjük az ADA reklámot, Japánban szinte mindent földrengés-biztosra építenek.

Nemrég volt Mo-on egy erősebb földrengés. A közelemben ház is megrepedt. Nekem egyik akváriumom sem...

2011. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Két földrengésre emlékszem Budapesten, ami érezhető volt és megmozgatta az akváriumokat. Még csak polifoam se volt alattuk, és nem történt semmi, leszámítva hogy frászt kaptam. Felénk nincs törésvonal, ami nagyritkán van földrengés, az sem erős. Ha elég stabil az állvány, és nem hajlik, hanem együtt mozog az épülettel, akkor nem keletkezik olyan feszültség, amitől megpattanhat az üveg.
2011. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem egy földrengést sem, csak azt amikor a mögöttünk levő házat bontották le, de az is olyan volt mint egy földrengés. Nekem akkor még nem volt akváriumom, de a szomszéd nagy akváriuma egyben maradt.
2011. márc. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legutóbbi nagyobb földrengés ami az országban volt,Oroszlány és környéke.Unokatesóméknak 3 hatalmas akvárium is van,sértetlenek maradtak,pedig a lapostv a falraakasztva megrázkódott rendesen
2011. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!