Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a kolibri halak?

Miért halnak meg a kolibri halak?

Figyelt kérdés

A kolibri halak rosszul lesznek, elkezdenek süllyedni amikor nem úsznak, és aztán másnap halva találom őket, ez már az ötödik lesz. Mi lehet a baj? Két héten belüli. Egy hónapja indítottam az akváriumot, két részletbe vettem a halakat. És a második körben lévő kolibriket sajnos már betegen hoztam el, és szerintem ez egy betegség ami átterjedt a többire, vagy esetleg az akváriummal lenne baj? Nem hiszem. Mit tegyek a vizükbe hogy ez megsz'nköm. Szép tiszta a vizük, vannak benne növények.

Lehetséges az, oxigénhiány? Vagy inkább valami vírus? A többi fajtára is átterjedhet?

Előre is köszönöm



2019. szept. 22. 16:35
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Rossz kategóriába raktam, bocsánat!
2019. szept. 22. 16:37
 2/60 anonim ***** válasza:
Teszteket elvégezted? Ammónia, nitrit és nitrát milyen szinten van?
2019. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
Nem végeztem sajnos, de azt milyen eszközzel kell hogy kell kérni a boltban és mennyibe kerül?
2019. szept. 22. 17:31
 4/60 anonim ***** válasza:

Ha betegen hoztad el őket, akkor valószínűleg az a betegség végzett velük.

Azt sajnos ennyiből nem lehet tudni, hogy milyen betegség, úgyhogy bármit használni ellene a legkártékonyabb dolog lenne!!! Nem tudod megszüntetni, amíg nem tudod 100%-ra hogy mi ez. Márpedig ezt ennyiből nem lehet kideríteni.

Random gyógyszerezéssel meg kinyírod az egész aksit.

Nem lett volna szabad beteg halat megvenni. Ezek pár grammos élőlények. Sok betegség végzetes lefolyású.

2019. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 Skid05 ***** válasza:

Mikor kerültek be az első halak? Végül mennyi hal került be ebben a hónapban? Szűrés? Vízcserék? Űrméret?

Bármi egyéb felismerhető közös vonás az elhullásoknál? Függőleges úszás, légszomj/pipálás, pöttyök, dudorok, fehér foltok, kopoltyú vörössége, pikkely elváltozás…?

Miből derült ki, hogy betegen hoztad el őket? Azonnal elhullott(ak) egy vagy néhány? Uezen tüneteket produkálva? Abban az esetben ez valóban nagy baklövés volt.

A vírus igen ritka jelenség, sokkal inkább baktérium vagy parazita szokott belerondítani az akvák közösségébe. Viszont erős a gyanúm, hogy mivel egy hónapos az aki, és a halak ott úsznak benn egy ideje, főleg ez vagy ez is egy problémaforrás. Amíg nem tudunk eleget, nem tudunk továbblépni.

2019. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

54 literes akvárium, 1. Alkalom első telepítés: guppik mollyk anci páncélos harcsa, plusz négy kolibri ez volt augusztus közepén, egészségeseket hoztam rendben ment minden

2.Alkalom 3 kolibri(az ottani akváriumból az utolsó hármat hoztam el, és tudniillik h a kolibrik társadalmak, úgyhogy szerintem már az sem volt jó)

Itt amikor beleraktam az egyiken látam, hogy a farkát befele húzza és ha nem úszik folyamatosan, akkor elkezd ereszkedni, amikor kicsit leállt az úszással a farka felőli része süllyedni kezdett, ez ment két hétig, és aztán elkezdtek elhullani először a három hal amit utoljára vettem, azt hittem ott megáll, de a hét elején elhullott az első alkalomkor vásárolt kolibri is.


Hullán:kidülledt szem(haláltól gondolom) és ugye fent úszott a víz tetején


Élőn: annyit láttam a haláluk előtti estén hogy amikor a szűrőhöz értek teljesen ellökte őket a szűrő, össze vissza forogtak akkor már a vízben, és nem volt egyensúlyuk.


A többi hal rendben van, semmilyen elváltozás nem tapasztalható egyiken sem, csak a kolibrikon ez a farúra süllyedés, aztán pedig haláluk előtt teljes mozgáskoordináció elveszés.

Oxigénhiány szerintem nincs, mert jól megy a szűrő 500l/h 54 literes alsóhoz, meg sok a buborék látszódik, hogy teli van vele az aksi, deere

A molly pipázik a víz tetején mitől lehet? Mégiscsak oxigénhiány? Nem vagyok benne biztos de a mollának mintha ki is lenne dülledve egy kicsit a szeme, tényleg nem vagyok benne biztos.


A kolibrik kb két héten belül haltak meg, hét db volt, most három van és kettőn észlelem már a tüneteket.

2019. szept. 22. 19:48
 7/60 anonim ***** válasza:

Mollyknak semmi keresnivalója 54 literben.

Innentől érdekes, hány hal volt összesen, és milyen szűrés, mennyi vízcserék.

Válaszold meg, amit kérdezett az előző válaszoló. Negyed mondatokkal semmit nem lehet kezdeni, ne harapófogóval kelljen már kihúzni belőled, elvégre te jöttél ide segítségért, ne fussunk már fölösleges köröket.


Pontosan hány darab hal, milyen fajták, szűrő pontos márkája, típusa, vízcserék mennyisége gyakorisága...

Amiket betegen hoztál el, azt honnan tudtad, hogy beteg?

Milyen tünetei voltak a boltban, már ott se tudott úszni?

2019. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

Van négy patti, két molli, öt guppi, egy anci egy páncélos harcsa és a meglévő három kolibri. A boltban azt mondták, hogy ez így rendben van 54 literhez.

Rendszeres hetente egyszer 30%-os víz csere, és antiklor

2019. szept. 22. 20:04
 9/60 A kérdező kommentje:
A szűrő aquael unió filter 500 230V, 50 Hz, 500 l/ h, növények van egy olcsóbb levegő növény, ami mondjuk összenyomva egy maroknyi, ilyen hosszúkás levelű, gyökét nélküli, ilyen csomóba álló növény meg van hat db gyökeres hosszabb levelű csokor az alján aminek a hosszúkás levelei, az aksi közepéig érnek kb. Nem tudom a nevét elnézést
2019. szept. 22. 20:06
 10/60 anonim ***** válasza:
53%

Oké, tehát akkor utoljára:

Nem a megmaradt halak érdekelnek, hány hal volt amikor elkezdtek elhullani, szűrő pontos márkája típusa.

2019. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!