Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a kolibri halak?

Miért halnak meg a kolibri halak?

Figyelt kérdés

A kolibri halak rosszul lesznek, elkezdenek süllyedni amikor nem úsznak, és aztán másnap halva találom őket, ez már az ötödik lesz. Mi lehet a baj? Két héten belüli. Egy hónapja indítottam az akváriumot, két részletbe vettem a halakat. És a második körben lévő kolibriket sajnos már betegen hoztam el, és szerintem ez egy betegség ami átterjedt a többire, vagy esetleg az akváriummal lenne baj? Nem hiszem. Mit tegyek a vizükbe hogy ez megsz'nköm. Szép tiszta a vizük, vannak benne növények.

Lehetséges az, oxigénhiány? Vagy inkább valami vírus? A többi fajtára is átterjedhet?

Előre is köszönöm



2019. szept. 22. 16:35
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
Én már megtanultam, hogy" kristálytiszta"vízben nem lehet mérgezés, valószínűleg azért pipálnak inkább a mollyk, mert a cigi árát megint emelték.
2019. szept. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

A víz sárgás, de nagyon szép tésztának tűnik való igaz, hogy fehér hátterem keresztül sárga.

Már írtam, hogy heti egyszer takarítom, kimosom a szűrőt az akvárium vízében és 30%-os vízterét csinálok. Minden egyes héten ugyanakkor.

Mindig talajporszívóval, tehát az is meg

van.

Ja és egy fél napot hagyom állni a vizet, mielőtt belerakom az akváriumba. Úgyhogy tényleg mindent próbálok jól csinálni.

2019. szept. 23. 05:24
 33/60 anonim ***** válasza:
50%
(Nem mint ha bárkit érdekelne, de egyébkénk még a sárgás víz is közvetett tünet, anélkül is lehet ammóniamérgezés. De ez nem biztos, ezt csak úgy hallottam, egy olyan embertől, aki látta, mikor mondták...)
2019. szept. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
Nem is bágyadtak, meg mozognak normálisan, csak a kolibrik haláluk előtt két nappal produkálják a tüneteket,nem hiszem hogy mérgezés, jó a tisztítás, van benne kétféle növény, nem is egy tő, talajporszívóval is
2019. szept. 23. 05:33
 35/60 Salx Narval ***** válasza:
Privátban leírtam amit ajánlani tudtam erre most nem reagálok. Nem kívánok vitatkozni veled az ideális akváriumi körülményekről. Ha te jónak ítéled ám legyen, nem az én halaim pusztulnak.
2019. szept. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 Skid05 ***** válasza:

Írtad a barátnőd régóta tart halakat: ez alapján adódik a kérdés, hogy szóba került-e az akvárium bejáratása köztetek, esetleg adott-e élő vizet, érett szűrő anyagot számodra az indításkor. Mert ha mindegyikre nem a válasz, akkor azt mondom ez egy sanszos ammónia/nitrit mérgezés (lényegében a kettő közül mindegy, pusztán vízkémia függő).

Az új halakat („2.Alkalom”) sokként érte a magasabb méreg érték (itt ne gondolj nagy számra tömegarányosan százmilliomod részről beszélünk, alattomos gyilkos), ez friss betelepítésnél rögtön látható jeleket produkál. Amíg a szűrő biológiai kapacitása és a halak száma nem kerül egy törékeny egyensúlyba elhullásra lehet számítani. Valójában ez a halmennyiség egy stabil biológiával bíró 54est is leterhelne, de itt friss indításról van szó, a standard karbantartási protokoll ide nem volt elég prevenció. Ha UV lámpás szűrőd van akkor pláne szélmalomharcot vívtál. Utóbbi így néz ki:

[link]

A halak számát optimalizálni kéne, 54l-ben két fajnál nem mennék tovább: egy guppi-páncélos vagy platti-páncélos vagy kolibri-páncélos kombó működhet. Még menjen bele növényzet, például h polysperma, l sessiliflora, c thalictroides, n guadalupensis, v spiralis, l laevigatum. Ezeknek egy 15-18 watt T8as fényerő már belefér, mindegyik intenzív fejlődésű méregtelenítő. PlantNet appal be tudod azonosítani. A szűrőt ne mosogasd hetente, csak ha láthatóan kínlódik a vízforgatással. Egy extra vízcserét iktass be, kerüld a túletetést.

2019. szept. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:
Nem lehet mérgezés!int beleraktam a második csapat akváriumot már abban a percben láttam hogy húzza befele a farkát, és süllyed a farka, beteg halat hoztam haza. Ez nem mérgezés! Amúgy is érett vizük van és rendben van tartva. A vízzel nincs baj.Ahelyett hogy mindenki leszidna, esetleg azon kénegondolkodni hogybaktérium vírus vagy parazita. Mert mondom már úgy hoztam a halat,már a zacskóban rosszul volt,NEM LEHET MÉRGEZÉS, NINCS TIPIKUS MÉRGEZÉSRE UTALÓ TÜNET. A szűrőt pedig baktériummal teli kaptam a barátnőmtől, és a vizet is hagytam érni első betelepítés előtt, maximum a víz keménységgel lehet baj
2019. szept. 23. 09:39
 38/60 anonim ***** válasza:
Nem.fogod fel a pipázás a nitrit mérgezés egyik tünete...
2019. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

Tessek:

[link]

2019. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
Szerezz be normális biológia szűrést mert a gyári szűrők szinte egytől egyik alkalmatlanok. ( Nagy teljesítmény+ minimális szűrő anyag)
2019. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!