Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a kolibri halak?

Miért halnak meg a kolibri halak?

Figyelt kérdés

A kolibri halak rosszul lesznek, elkezdenek süllyedni amikor nem úsznak, és aztán másnap halva találom őket, ez már az ötödik lesz. Mi lehet a baj? Két héten belüli. Egy hónapja indítottam az akváriumot, két részletbe vettem a halakat. És a második körben lévő kolibriket sajnos már betegen hoztam el, és szerintem ez egy betegség ami átterjedt a többire, vagy esetleg az akváriummal lenne baj? Nem hiszem. Mit tegyek a vizükbe hogy ez megsz'nköm. Szép tiszta a vizük, vannak benne növények.

Lehetséges az, oxigénhiány? Vagy inkább valami vírus? A többi fajtára is átterjedhet?

Előre is köszönöm



2019. szept. 22. 16:35
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
De a víz szinte kristálytiszta! Hogy lenne ez ammónia mérgezés? Akkor opálos lenne egy kicsit de ez gyönyörű szép tiszta
2019. szept. 22. 20:33
 22/60 anonim ***** válasza:

Le kell csökkenteni a halak létszámát. A mollyknak egészen biztosan menniük kéne, nem ekkora akváriumba valók.

Még a maradék 2 elevenszülővel is igen sok bajod lesz, ha nekiállnak szaporodni. A szaporulat semmiképpen nem maradhat az akváriumban. És semmilyen más állat se lehet már a mostaniak mellett.

Tehát akkor lenne 5 guppi, 4 platti, 3 kolibri 1 anci 1 páncélos. Rettenetes összeállítás, de ennyi halat bír el az akvárium. Erre szokták mondani, hogy inkább kevesebb fajtából többet... Ha a szűrő elbír ennyi halnak a szennyezésével, akkor le fog állni a pusztulás.


De a rossz egyedszám okozhat stresszt, a stressz pedig végzetesen gyenge immunrendszert eredményez. Úgyhogy csak a közvetlen veszélytől szabadulsz meg, ez a rossz összeállítás még okozhat gondot. Hogy utólag ezzel mit lehet csinálni, nem tudom. Ezt előre kellett volna jobban megtervezni.

2019. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:

Miért, az ammónia opálos szerinted?


Vajon hogy lehet ammónia mérgezés, mikor 100 literre való hal szarja tele az 50 literes akváriumot?

2019. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:

Most 16 halam van és ebből három kolibrim.

Ha ammóniás akkor opálos is, ilyen kristálytiszta vízzel nem lehet olyan gond.

2019. szept. 22. 21:07
 25/60 anonim ***** válasza:
Értem. Ezt nem tudtam.
2019. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:
Jajj, találtam valamit feketés elszíneződés a pikkelyezések között, de olyan mintha a mintázata lenne,barátnőm régóta foglalkozik halakkal és azt mondta hogy az csak a mintájuk.
2019. szept. 22. 21:15
 27/60 anonim ***** válasza:
Igen, az se jellemző az ammóniára mérgezésre. Az a természetes színük.
2019. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
42%
Nitrit is lazán leöli őket. Rossz a vized.
2019. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 Salx Narval ***** válasza:
Én is a rossz vízminőségre gyanakszom. Új akvárium, kevés növényzet, túltelepítés, kérdéses biológiai szűrés. Nem írtál semmit a részleges vízcserékről, talajtakarításról pedig ezek fontos dolgok. Minden esetre ennyi hal mellett ajánlott a heti 30% vízcsere, lehetőleg heti 2 részletben (az-az 15-15 %). A cserevizet klórtalanítani vagy pihentetni kell. Nem opálos színű a terhelt víz hanem sárgás de teljesen áttetsző (vízbe merített hófehér tárgyal pl porcelántányérral ellenőrizhető a színváltozás), ezt csak úgy megemlítem. A tünetek is jellemzőek a mérgezésre , mint pipálás, mozgászavar, bágyadtság, jellemzően az új halak hullanak elsőként, a bőrön látható sötét foltok, talajra süllyedés és még jó pár másodlagos betegség is előfordulhat enyhébb mérgezés esetében. Megoldás: vagy nagyobb akvárium,vagy ideális darabszámban tartott halak és nem utolsó sorban 50-literbe valók. Most a gyakoribb vízcserékkel, kevés etetéssel, rendszeres talajtakarítással és a növényzet erősítésével (pl tűskéshínár) tudod ideig óráig megoldani a problémát de hosszabb távon nem maradhatnak a mollyk és az anci sem. Az akvarisztika alapjaival mindenképp meg kellene ismerkedned, érdemes lenne elolvasni a halaid igényeit is és a jövőben aszerint tartani (legalább a Diszhal infon) ill lemondani azokról amik nem ide valók. A kolibri halak különösen érzékenyek a kemény és lúgosabb vízre is, a terheltre pedig még inkább.
2019. szept. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy a halak nem azért pipálnak, mert nincs oxigén a vízben, hanem azért mert nem tudják felvenni a mérgezéstől roncsolódott kopoltyúik miatt és tulajdon képen a vége az, hogy megfulladnak. A halak az ammóniától gázcsere útján az-az a kopoltyúikon keresztül szabadulnak meg terhelt vízben viszont nem tudják leadni és a testükben felhalmozódik, ez okoz különböző káros elváltozásokat és produkálhat mindenféle tüneteket attól függően, hogy milyen mértékű és tartamú a mérgezés de jellemzően a légző és az idegrendszert támadja, végül mármint ha megélik az immunrendszert is felborítja.
2019. szept. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!