Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a kolibri halak?

Miért halnak meg a kolibri halak?

Figyelt kérdés

A kolibri halak rosszul lesznek, elkezdenek süllyedni amikor nem úsznak, és aztán másnap halva találom őket, ez már az ötödik lesz. Mi lehet a baj? Két héten belüli. Egy hónapja indítottam az akváriumot, két részletbe vettem a halakat. És a második körben lévő kolibriket sajnos már betegen hoztam el, és szerintem ez egy betegség ami átterjedt a többire, vagy esetleg az akváriummal lenne baj? Nem hiszem. Mit tegyek a vizükbe hogy ez megsz'nköm. Szép tiszta a vizük, vannak benne növények.

Lehetséges az, oxigénhiány? Vagy inkább valami vírus? A többi fajtára is átterjedhet?

Előre is köszönöm



2019. szept. 22. 16:35
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:

egyszerre írtunk...

Tehát mennyi maximum hal volt?

2019. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
Úgy látom ez uv-s szűrő, uv-t is használod?
2019. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:
Hét db kolibri volt, most négy van, és 20 halam volt összesen a kolibrikkel együtt amikor elkezdtek hullani, de mondom már beteg volt amikor elhoztam... sajnos csak akkor vettem észre amikor az akváriumba beleraktam
2019. szept. 22. 20:12
 14/60 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az az uv :((( elnézést kérek, egy hónapja kezdtem, nagyon édesek vagytok, hogy segítetek
2019. szept. 22. 20:13
 15/60 A kérdező kommentje:
Mac 21 hal volt kolibrikkal együtt
2019. szept. 22. 20:14
 16/60 A kérdező kommentje:
Max*
2019. szept. 22. 20:15
 17/60 A kérdező kommentje:
5 guppi, 2 molly, egy páncélos harcsa, egy anci, 4 patti és 7 kolibri tehát mac 20 nem 21
2019. szept. 22. 20:17
 18/60 A kérdező kommentje:
Segítsetek légyszíves, jól szeretném csinálni ezt a haltartást, úgy hogy jól érezzék magukat
2019. szept. 22. 20:19
 19/60 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy betegség. Lehet, hogy az, lehet, hogy nem.

Ez egy kicsit túltelepített akvárium, simán lehet ammóniamérgezés, szóval az a szép tiszta víz lehet hogy csak ránézésre tiszta.

Az meg teljesen alaptalan gondolat, hogy a többi halnak ne lenne baja. Ha már látható baja van, akkor annak már legtöbbször annyi.

Amíg nem tudsz konkrét víz értékeket nitrogén vegyületekre, addig nem tudhatod, van e bajuk. A mollik pipázását is okozhatja ammóniamérgezés.


Lehet, hogy betegség vitte el őket, de ennyi hal mellett vastagon benne van a mérgezés lehetősége.

2019. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
Ez kb 90-100 literre való hal. Nem jó összetételben, de vízterhelés szempontjából kb ennyibe való.
2019. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!