Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a kolibri halak?

Miért halnak meg a kolibri halak?

Figyelt kérdés

A kolibri halak rosszul lesznek, elkezdenek süllyedni amikor nem úsznak, és aztán másnap halva találom őket, ez már az ötödik lesz. Mi lehet a baj? Két héten belüli. Egy hónapja indítottam az akváriumot, két részletbe vettem a halakat. És a második körben lévő kolibriket sajnos már betegen hoztam el, és szerintem ez egy betegség ami átterjedt a többire, vagy esetleg az akváriummal lenne baj? Nem hiszem. Mit tegyek a vizükbe hogy ez megsz'nköm. Szép tiszta a vizük, vannak benne növények.

Lehetséges az, oxigénhiány? Vagy inkább valami vírus? A többi fajtára is átterjedhet?

Előre is köszönöm



2019. szept. 22. 16:35
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
70%
Ha akármilyen élőlényt veszel magadhoz az a minimum hogy minden igényének utánanézel hogy a legjobb életet biztosítsd neki. Te ezt nem tetted meg. Ahelyett hogy mások stílusát bírálod inkább nézz magadba és felejtsd el a haltartást, mindenkinek jobb lesz így.
2019. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:
Több oldalon utánanéztem, megkérdeztem barátnőmet, és még szakembereket is, különböző internetes fórumon is tájékozódtam, arról nem tehetek hogy hibás információhoz jutottam, ne bíráljatok, mert visszaüt
2019. szept. 24. 11:44
 53/60 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nagyon vághatja a témát a barátnőd is és az állítólagos szakemberek is ha a mollyknak fűtetlen akváriumot ajánlottak 26-28 fok helyett. Tudod mi az igazság, még mindig nem olvastad el a halaid igényeit pedig csak én legalább háromszor kértelek rá, itt is és privátban is és mások is szóltak. A kollégáknak teljesen igazuk van nem veszünk magunkhoz állatokat addig amíg nem ismerjük az igényeiket és azokat nem tudjuk biztosítani. Erről nem nyitunk vitát, aki nem így tesz az akarva, vagy akaratlanul igen is állatkínzó.
2019. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:
Azért megnézném mekkora röhögő görcsöt kapnának a rendőrök, ha feljelentenétek állatkínzásért. Tudjátok mi az állatkínzás? Mert ez nem nevezhető annak, és igenis utána néztem, az már már dolog hogy fals információkhoz jutottam.
2019. szept. 25. 18:07
 55/60 anonim ***** válasza:
65%
Attól még hogy nem szándékosan okoztad, csak a tudatlnságodból adódóan nem ment fel... A barátnődnek is mond meg hogy tartson gumi halat, az akváriumot meg húzza a fejére.
2019. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
58%
Hol néztél utána? Megkérdeztél két dilettanst? ( Eladó, barátnőd)
2019. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

rip maradék halak előre is ilyen hozzállással... így nem tartunk állatot

szedd össze magad!

2019. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem igaz, nem néztél utána, ott biztosan nem ahol ajánlottam mert akkor tudnád mik a halaid igényei és ott nem adnak rossz infót. Részemről lezártam témát, te egy makacs, önfejű ember vagy neked én nem tudok segíteni. Csinálj amit akarsz, vagy amit a barátnőd és a "szakértők" tanácsolnak. Igen én tudom mi az az állatkínzás, pont ezért próbáltalak meggyőzni, hogy te ne csináld tovább. Feltételeztem, hogy aki állatokat tart annak fontos az állatai jóléte de te csak vitatkozol, hiába írtuk kb ugyanazt öten-hatan is te mész a saját fejed után és hibát hibára halmozol. Üdv én kiszálltam.
2019. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

"Ki mondta ezt neked, hogy nem néztem utána a dolgoknak? Vagy ezt te kitaláltad? Mint valami esti mesét?"


Kedves Nóra, senkinek sem kellett mondania, mivel van rá bizonyíték. Meghaltak a halaid, nem? Hát de.

2019. szept. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem tudom ,hogy hol nézhettél utána de az biztos ,hogy nem ezeken: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

Ezeken az oldalakon hiteles információk vannak. Ha nekünk nem hiszel higyj ezeknek.

És igen. 3 hét után már illene tudni az alapokat. Rendszerint erre akadnak ki sokan: rengeteg kérdező van csak ezen a fórumon akik hetek óta “tartanak” állatot de még az alapokkal sincsenek tisztában de nekik áll feljebb .... Kérdező ne legyél hülye. Inkább ajándékozd el a halakat s pár hónapos tanulás után döntsd el ,hogy tényleg érdekel-e ez a hobbi (az elmondottak alapján ne hallgass se a barátnődre se az eladóra. Ha spórolás miatt nem akartál melegítőt venni akkor elárulom ,hogy az akvarisztika egy igen zsebbenyúlós hobbi ha jól akarod csinálni).

2019. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!