Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 25 literes akváriumban kb...

Egy 25 literes akváriumban kb hány féle és hány darab hal tartható?

Figyelt kérdés
?
2008. nov. 16. 14:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
azt is olvastam egy régebbi könyvben hogy ha hetente cseréljük a viz 30-40 százalékát akkor nem muszáj szűrő vagy ez így nem éri meg?
2008. nov. 19. 16:08
 12/14 kzs ***** válasza:
91%

Meg lehet éppen csinálni, de nem éri meg.

Ugyanis a túl gyakori vízcsere egyrészt körülményes, mert az "új víz" a jellegét tekintve (pH és gH értékek) jelentősen eltérhet az akvárium vizétől. Vannak halfajok, amik különösen érzékenyek a hirtelen vízváltozásra, és könnyen bele is pusztulhatnak.

Ugyanakkor a túl gyakran végzett vízcsere stresszt válthat ki a halak körében, ami könnyen lehet betegség (pl. darakór) előidézője.


Mindezeket egybevéve: a szűrő rendkívül fontos az akváriumoknak. Nem lehet helyettesíteni, sőt tökéletesíteni kell. Én pl. a 200 literes akváriumomat csak rövid ideig (10 napig) működtettem csak egy belső szűrővel. Akkor vettem hozzá egy külső szűrőt. A két szűrőm együttesen 1220 liter vizet képes átszűrni, és csak 200 literes az akváriumom! Na gondolhatod: gyönyörű a víz!

2008. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk is van 25 literes akváriumunk és kb 13 hal van benne!

Nem olyanok amik nagyra nőnek!

(Pl:guppik,szifók és fekete mollik vannak az enyémben!)

2008. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 kzs ***** válasza:
91%

/Az előbbi válaszadónak:/

Hát... 25 literes aksiban 13 hal?

Amindenit!

Igencsak össze vannak zsúfolva, ugyanis a helyes össznépesség így néz ki: 1 cm hal/ 1 liter víz. +úszótér nekik.

Innentől kezdve... számold csak össze...!

2008. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!